Sokakta hayat, yüreklerinde sanat var…

Aşktır, sevgidir müzik… Ruhunuza işlediğinde ömür boyu eşlik eden dosttur. Sanat ve profesyonel çaba bir araya gelince, ortaya tadına doyulmaz çalışmalar çıkabiliyor. Çoğu Kadıköylü gençler tarafından hayata geçirilen ve TRT Türk’te yayınlanan “Sokakta Hayat Var” programı yoğun ilgi görüyor.

İstanbul genelinde çekimlerini gerçekleştiren “Sokakta Hayat Var” ekibi, 37. bölümünde Kadıköy-Eminönü İskelesi’nin terasında, Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’ndeydi.

BARIŞ İÇİN MÜZİK VAKFI ÜYELERİ MEST ETTİ…

Kadıköy Life, Haydarpaşa ve Rıhtım manzarasında, vapurların dumanı ile tütsülenen deniz havasında eşsiz konser keyfini görüntüledi. Boylarından büyük enstrümanları başarıyla çalan Edirnekapılı çocuk ve gençler, Kadıköylülere unutulmaz dakikalar yaşattı.

TÜM MÜZİK TARZLARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR…

Paradiso Film Prodüksiyon tarafından çalışmaları sürdürülen “Sokakta Hayat Var” programı, TRT Türk ekranlarında ünlü sunucu, TRT Koro Şefi Zafer Gündoğdu’nun kızı müzisyen Ceren Gündoğdu’nun kendisine özgü tarzıyla müzikseverler ile buluşuyor. Genç ve başarılı sunucu, programı günün tarzına özel eseri ile şarkı söyleyerek açıyor ve konuklarla birlikte dakikalarca süren müzik keyfi başlıyor. Sempatik sunucu; “Programlarımız bir hayli keyifli geçiyor. Müzik, hayatımızın olmazsa olmazı… Her tarz müziğe yer verdiğimiz TRT yayınlarımızın ilgi görmesi bizleri çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

VAPURDA ÇAY SİMİT’E NE DERSİN?

Ekip, “Sokakta Hayat Var” ile birlikte “Vapurda Çay Simit” programını da gerçekleştiriyor. Her programda farklı konuklarıyla kitleler ile buluşan ekip, Kadıköy’den Avrupa yakasına farklı bir lezzet yaşatıyor. Yönetmen Ömer Öztürk; “Sadece profesyonel değil, amatör müzisyenlere de ekranlarda yer veriyoruz. Bu, onlar için önemli bir başlangıç aslında… Bazen amatör olarak nitelendirilen isimleri profesyonellerden ayırt edemiyorsunuz, hakkını vermek lazım” mesajı verdi.

GÖNÜLLÜ HOCALAR EŞLİĞİNDE, VAKIF DESTEĞİYLE…

Haydarpaşa manzaralı gerçekleştirilen programa katılan Barış İçin Müzik Vakfı öğrencileri, gönüllü eğitimciler eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf Kurucuları Mehmet Selim ve Yeliz Baki’nin desteği ile filizlenen öğrenciler, geleceğin önde gelen sanatçıları olmaya aday…

İŞTE ARKA PLAN KAHRAMANLARI…

“Sokakta Hayat Var” projesinin arka planında, büyük emek ve zaman gerektiren çalışma yatıyor. Projede yer alan isimlerin bir kısmı ise şöyle: Yönetmen Ömer Öztürk, Sunucu Ceren Gündoğdu, Editör Özlem Yılmaz, Program Koordinatörü Necmi Çıran, Ses-Kurgu-Miksaj’da Akın Ak, Konuk Koordinatörü Neslişah Bingöl, Görüntü Yönetmeni Demirhan Argun, Ses Asistanı Ali Çolpan, Stajyerler İrem Özcan, Mehmet Durgun, Halil Doğan ve Emre Duman…

“Sokakta Hayat Var” programı, TRT Türk ekranlarında ünlü sunucu, TRT Koro Şefi Zafer Gündoğdu’nun kızı müzisyen Ceren Gündoğdu’nun kendisine özgü tarzıyla müzikseverler ile buluşuyor…

“Sokakta Hayat Var” programının yönetmeni Ömer Öztürk: “Sadece profesyonel değil, amatör müzisyenlere de ekranlarda yer veriyoruz. Bu, onlar için önemli bir başlangıç aslında…”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ustalar Ataşehir’de perde dedi

Ataşehir Tiyatro Festivali, 27 Şubat Çarşamba günü, Aziz Nesin’in eserlerinden derlenen “Aziz Nesin Vapuru” isimli oyunla Mustafa Saffet ...