Bir Kap Su, Bir Kap Mama…

Sokak hayvanları için gönüllülere mama desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, ilçedeki 32 farklı noktaya besleme noktası kurdu. Bundan böyle sokak hayvanları, sıcak yaz günlerinde kolaylıkla su ve yiyecek bulabilecek.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun öngördüğü şekilde hazırlanan besleme noktaları, su ve mama kaplarından oluşuyor. Belediye ekipleri tarafından bu noktalara düzenli olarak kuru mama bırakılıyor. Gönüllülerle birlikte tespit edilen yerlerin tercih edildiği besleme noktalarına, vatandaşlar da yiyecek ve su bırakarak katkı sunuyor.

Sokak hayvanlarının doğal çevrelerinde sağlıkla yaşaması için başarılı projeler geliştirdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Bugüne kadar gönüllülerle birlikte mahallelerde yürüttüğümüz besleme çalışmalarını, artık belirlediğimiz sabit noktalarda yürüteceğiz. Bu noktalarda hem belediye olarak biz, hem de vatandaşlarımız sokak hayvanlarını besleyecekler ve su ihtiyaçlarını karşılayacaklar” dedi.

32 besleme noktası dışında, ilçedeki park ve bahçeler ile meydanlara da su kapları bırakılacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...