Bir Kap Su, Bir Kap Mama…

Sokak hayvanları için gönüllülere mama desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, ilçedeki 32 farklı noktaya besleme noktası kurdu. Bundan böyle sokak hayvanları, sıcak yaz günlerinde kolaylıkla su ve yiyecek bulabilecek.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun öngördüğü şekilde hazırlanan besleme noktaları, su ve mama kaplarından oluşuyor. Belediye ekipleri tarafından bu noktalara düzenli olarak kuru mama bırakılıyor. Gönüllülerle birlikte tespit edilen yerlerin tercih edildiği besleme noktalarına, vatandaşlar da yiyecek ve su bırakarak katkı sunuyor.

Sokak hayvanlarının doğal çevrelerinde sağlıkla yaşaması için başarılı projeler geliştirdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Bugüne kadar gönüllülerle birlikte mahallelerde yürüttüğümüz besleme çalışmalarını, artık belirlediğimiz sabit noktalarda yürüteceğiz. Bu noktalarda hem belediye olarak biz, hem de vatandaşlarımız sokak hayvanlarını besleyecekler ve su ihtiyaçlarını karşılayacaklar” dedi.

32 besleme noktası dışında, ilçedeki park ve bahçeler ile meydanlara da su kapları bırakılacak.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...