İki okula bir müdür!..

Bostancı Atatürk Ortaokulu, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Dönemi’ne haftalar kala yönetimindeki eksiklik nedeniyle gündeme oturdu.

Müdürünün memurluktan istifa etmesinin ardından vekilinin de görevini iade ettiği okulda yönetim, Leman Kaya İlkokulu Müdürü Yücel Yıldırım’a teslim edildi. Ancak Yıldırım’ın halihazırda iki okula birden aynı anda yöneticilik yapacak olması, çeşitli tartışmaları da gündeme taşıdı.

“Bostancı Atatürk Ortaokulu’nda müdür yok, vekili de Leman Kaya İlkokulu’nun müdürü oldu. Halihazırda farklı bir okulun müdürlüğünü sürdüren yetkili, neden bizim okulumuzun müdür vekili oluyor? Bostancı Atatürk Okulu Müdür Yardımcıları, neden yönetime vekalet olarak atanmıyor? Bu yanlış uygulamadan bir an önce vazgeçilmeli” diyen veliler, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin soruna çözüm bulmasını istiyor.

İSTİFALAR İLE BOŞLUK OLUŞTU…

Kamuoyuna “müdürsüz okul” olarak yansıyan krizde süreç şu şekilde gerçekleşti: Bostancı Atatürk Ortaokulu Müdürü Fatma Şengül, 7 aylık ücretsiz iznin ardından göreve başladıktan sonra hem müdürlükten hem de memurluktan istifa etti. Okulun Müdür Vekili Semra Arslan, istifanın ardından mesleğine öğretmen olarak devam etme gerekçesi ile vekillik görevinden ayrıldı. Bunun üzerine yönetimsiz kalan okula, Leman Kaya İlkokulu Müdürü Yücel Yıldırım vekaleten getirildi. Yıldırım, iki okulu birden yönetmeye başladı. Okullarda kayıt dönemi ve sınıfların belirleneceği süreçte “Yönetimsiz kaldık, idarecisiz okul mu olur” diyen veliler, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve yetkililerin sorunlarına çözüm bulmasını istiyor.

 

Bir yorum

  1. Bahsi geçen Bostancı Atatürk Ortaokulu’na Leman Kaya İlkokulu’nun müdürünün vekil atanması tamamen Bostancı Atatürk Ortaokulu’nun yöneticilerinin yetersiz olmalarından kaynaklanmaktadır. Ben iki okulun da velisi olarak Yücel Bey gibi bir müdürün oraya vekil atanmasının bizim için bulunmaz bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Kendi okulunda yaptığı düzenlemelerle okulun kalitesini ne kadar arttırdığı ortadadır. Şu anda Bostancı Atatürk Ortaokulu için de yoğun bir çalışma yürütülmektedir. Olayın bu kadar büyütülecek bir boyutu olduğunu düşünmüyorum. Okulun yapılacak düzenlemeleri bittikten sonra yukarıdaki yazıda belirtilen ölçüde vahim bir durum olmadığını herkes zaten görecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Osman Erbil

Osman Erbil’den Konut-İş Sendikası’na ziyaret

Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Osman Erbil, çalışanların temsilcileriyle görüşmelere devam ediyor. Erbil, Konut-İş Sendikası Genel Başkanı ...