Dilruba Oğulcukluoğlu

Mimar Dilrüba Oğulcuklu, İyi Parti’den milletvekili aday adayı

Mimar Dilrüba Oğulcuklu, İyi Parti İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu yaptı. Çocukluğundan bu yana siyasetle iç içe büyüdüğünü ifade eden Oğulcuklu; “Rahmetli dedem, siyasi bir partinin kurucu üyelerindendi ve uzun süre başkanlığını yaptı. Babam, Milliyetçi Hareket Partisi’nde çok uzun süre çalışma yürüttü ve 1999 seçimlerinde milletvekili adayıydı. Bu sebeple her zaman siyasetin içerisinde oldum. Hem dünya siyaseti hem de Türkiye siyasetini yakından takip ettim” dedi.

“MUTLU ANNE, MUTLU ÇOCUK”

Dilrüba Oğulcuklu’nun siyasi projelerinin en başında çocuklar ve kadınlar geliyor. Özellikle anne olduktan sonra çocuklar konusunda hassasiyet kazandığını ve onlara özel çalışmalar planladığını belirten Oğulcuklu; “Mutlu anne, mutlu çocuk demektir. Aile yaşantısı, güzel bir yaşamın temeli. Bazı şirketlerin sosyal sorumluluk projelerine katılıyorum, hastanelerin çocuk onkoloji bölümlerinin dizayn edilmesi konusunda projesel olarak destek oluyorum. Amacım, hem çocuk istismarına karşı hem de eğitimle ilgili çok ciddi projeler üretmek. Benim için eğitimin başında sanatın olması çok önemli bir faktör. Sanatla büyüyen çocukların mental, fizyolojik ve duygusal gelişimlerinin ciddi anlamda farklı olduğu kanıtlanmış bir gerçek. Çocukların anaokulundan itibaren sanatla büyütülmesi için her çocuğa zorunlu bir sanat dalı seçilmesi konusunda uygulayacağım bir projem var” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE ‘İYİ’ OLACAK”

Son olarak kadınların iş hayatında ve siyasette aktif olması gerektiğinin altını çizen Dilrüba Oğulcuklu, şunları söyledi: “Kadınların hem siyasette desteklenmesi gerekiyor, hem de kendilerinin bu konuda aktif şekilde mücadele vermesi lazım. Özgürlük alınır, verilmez. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, siyasette kadınları çok destekliyor ve bizim bu konuda önderimiz. Parti tüzüğümüzde de kadın oranının mecliste yüksek olacağı belirtilmiştir. İyi Parti olarak karanlıkta olan bir ülkeye, bir güneş olarak doğmak istiyoruz. Özellikle kadın ve gençlerin İyi Parti’ye bakışı çok ileri düzeyde ve büyük destek var. Türkiye, partimizle ‘İYİ’ olacak diyoruz.”

DİLRÜBA OĞULCUKLU HAKKINDA…

1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen Dilrüba Oğulcuklu, öğretmen ve siyasetçi baba ile hemşire annenin ikinci kızları. Kadıköy Moda’da büyüyen Oğulcuklu, Yeditepe Üniversite İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olmasının ardınan ardından iş hayatına atılarak, Türkiye’nin en köklü şirketlerinde iç mimar ve yönetici olarak görev almış. Umay adında 3 yaşında bir kız çocuğu annesi olan Dilrüba Oğulcuklu, çocuğunun dünyaya gelmesinin ardından serbest olarak mesleğini icra ediyor ve İstanbul Kurtköy’de yaşamını sürdürüyor.

Dilrüba Oğulcuklu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Gönül Çarşısı

Kartal’da Gönül Çarşısı gönüllere dokunuyor

Gönül Çarşısı ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak; kıyafetten beyaz eşyaya, mobilyadan oyuncağa kadar birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Kartal Belediyesi ...