Serdar Sözbir

Serdar Sözbir, MHP’den milletvekili aday adayı

Anadolu Yakası’nın önde gelen isimlerinden iş adamı Serdar Sözbir, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adayı oldu.

Yaklaşık 30 yıldır MHP için içeride ve dışarıda çalışmalar yürüten Sözbir, son olarak geçtiğimiz yıl ziyaret ettiği Macaristan’da Jobbik Parti yöneticileriyle görüşmüş ve Türkiye ile Macaristan arasında turizm ile ticaret alanlarında köprü oluşturulması çalışmalarına katılmıştı. Aynı zamanda tarihi Üsküdar Meydanı’ndaki Sözbir Otel’in sahibi de olan Serdar Sözbir, Bağımsız Türkiye Platformu’nun da kurucu üyeleri arasında yer almakta.

SERDAR SÖZBİR HAKKINDA…

1964 yılında Konya’da doğan Serdar Sözbir, bilim ve tasavvuf şehri Konya’da dünyaya gelmenin her zaman bir ayrıcalık olduğunun bilincindedir. Bu farkındalık yaşamının şekillenmesinde büyük rol oynayarak, başarılarının temelini oluşturur. 1980’de Üsküdar’a yerleşir. Henüz 19 yaşında akaryakıt ve inşaat sektörüne girer. 1983’de Türk Petrol’ün en genç girişimci bayii unvanını kazanır. Yine aynı yıllarda Semazen Restoran’ı kurar ve Konya’nın geleneksel lezzetleriyle yerli ve uluslararası gurme kataloglarına girer. İş hayatındaki yoğun mesai ve profesyonel mantığın kazandırdığı birikiminle turizm sektörüne girer. 2002 yılında Boğaz’ın en gözde otellerinden birisi olan Sözbir Otel’i açar.

Serdar Sözbir, iş hayatını ülkesi adına bir değer üretme fırsatı, iş adamını da ülkesi için değer üreten kişi olarak tanımlar. İş dünyasındaki bağlantıları, öncülük ettiği ve rol aldığı organizasyonlarda kültür ve sanat yatırımlarına desteğiyle vizyoner bir kimlik elde etmiştir. Sözbir, Osmanlı dönemine ilişkin berat, ferman, mühür, madalya, nişan gibi farklı koleksiyonlara da sahiptir.

Serdar Sözbir için yürümek, varmaktan daha önemlidir. Büyük hedeflere varmanın vazgeçilmez şartı olarak gördüğü kararlı yürüyüşü, evlatları Serhan ve Kaan Sözbir ile birlikte sürdürmektedir. Ülke menfaati söz konusu olunca gerisi teferruattır hükmünün sahibi Serdar Sözbir, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak, gönülden bağlı olduğu partisi için liyakat ve sadakatin çok önemli olduğu bilinciyle, 24 Haziran seçimlerinde MHP saflarında Türk milletine layıkıyla hizmet etmek için İstanbul 1. Bölge’den aday adayı olarak müracaat etmiştir.

Serdar Sözbir

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...