Maltepeli kadınlara ücretsiz Boğaz turu

İdealtepe Mahallesi’nden kadınlarla bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ramazan ayından sonra Maltepe’nin 18 mahallesinden kadınlar için ücretsiz Boğaz turu düzenleyeceklerini müjdeledi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, İdealtepe Mahallesi’nden kadınlarla kahvaltıda buluştu. Maltepeli kadınlar için üç yıldır her yaz düzenledikleri Boğaz turlarını bu yıl Ramazan ayından sonra tekrar yapacaklarının müjdesini veren Kılıç; “Tekne gezilerimize başladığımızda kadın kardeşlerimizden çok büyük ilgi gördük. O zaman fark ettim ki, on yıllardır burada yaşamış ama hala daha İstanbul Boğazı’nı görmeyen insanlar var. Üç yıldır her yaz binlerce kadını İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğiyle buluşturuyoruz. Hayat telaşında sıkışan kadınların biraz daha sosyalleşmesini sağlıyoruz. Bugün müjdemi sizlerin aracılığı ile tüm Maltepeli kadınlarla paylaşmak istiyorum. Ramazan ayından sonra 18 mahallemizden binlerce kadın kardeşimizle tekne turlarını yeniden başlatacağız” dedi.

KARAYOLLARI ARAZİSİNDE KAT ZAFERİ…

Görevde olduğu 4 yıl boyunca yaptığı hizmetleri anlatan Başkan Ali Kılıç, toplantıya katılan kadınların talep ve sorunlarını dinleyerek, tek tek cevap verdi. Maltepe Belediyesi tarafından dava konusu edilen Küçükyalı Karayolları arazisine dair de konuşan Kılıç, hiçbir söz hakkı tanınmamasına rağmen açtıkları dava sonucu bina yüksekliğinin 40’tan 28’e düşürüldüğünü ve 31 bin metrekare yeşil alan kazandırıldığını belirterek; “Biz bir yandan hukuki hakkımızı sonuna kadar kullandık, bir yandan da müzakere süreci işleterek, bu süreçten Maltepemizin en kârlı şekilde çıkmasını sağladık. Geldiğimiz noktada 4 bin metrekarelik belediye hizmet binası, 31 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. Haklı davamızı sonuna kadar sürdürdük ve bina yüksekliklerini düşürdük” ifadelerini kullandı.

Boğaz turu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe-de-5-yilda-804-bin-atik-toplandi-1

Maltepe’de 5 yılda 804 bin atık toplandı

“Daha temiz, daha mutlu” Maltepe sloganıyla çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi, üç vardiya halinde görev yapan temizlik personeli ile ...