Ahmet Baykan

MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı; Ahmet Baykan

Yerel seçimler arifesinde İstanbul’un Anadolu Yakası’nda merakla beklenen ilçelerden biri de Maltepe idi. AK Parti’nin burada hangi ismi aday göstereceği konusunda tartışmalar yaşanırken, bu ilçe MHP’ye bırakıldı. Maltepe ve çevresinde sevilen bir isim olarak öne çıkan Ahmet Baykan, MHP’den Maltepe Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 1999-2004 döneminde belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Baykan’ın belediyecik konusunda da deneyimli olması, önemli bir avantaj olarak değerlendiriliyor.

AHMET BAYKAN HAKKINDA…

1960 Artvin Hopa doğumlu (Çerkes kökenli) olan Ahmet Baykan, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde eğitim gördü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ve Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1986-89 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nda devlet memurluğu görevine başladı. 1989-90 Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, 1990-94 Etibank A.Ş’de Müfettiş, 1994-2004 Maltepe Belediye Başkan Yardımcılığı, 2004-14 Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü, 2014-2018 yılları arasında Maltepe Belediyesi’nde Müfettiş olarak görev yaptı.

Ahmet Baykan

Hopalılar Derneği Başkan Vekili, 2001-2004 yılları arasında Kızılay Pendik Şubesi Başkanlığı, 1994-2004 yılları arasında 10 yıl boyunca Küçükyalı Yelkenspor Kulübü Başkanlığı, hâlihazırda Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı – SASAV’ın başkanlığını yapmakta. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi olan Ahmet Baykan, evli ve bir çocuk babası. Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olması için kendisine yoğun baskı yapılan Baykan, Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu’ndaki görevinden istifa etmişti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...