kan bağışı

Kartal Belediyesi’nden kan bağışı kampanyasına tam destek

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın işbirliğiyle Kartal’da bulunan Yıldız İşçimenler İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kartal Belediyesi’nin de desteklediği kampanyaya, öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi.

Yıldız İşçimenler İlkokulu’nun konferans salonunda gerçekleşen bağış kampanyasına, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş ve öğrenci velisi katıldı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Yıldız İşçimenler İlkokulu Müdürü Hayri Altun’u makamında ziyaret ederek bağış kampanyası ile ilgili bilgi aldı. Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, daha sonra Türk Kızılayı yetkilileri ve okul yöneticileri ile birlikte kan bağışının yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.

Okullarda yürütülen kan bağışı etkinlikleriyle öğrenciler, hem Türk Kızılayı’nı tanıyor hem de kan bağışı ile ilgili bilgi ediniyor. Bağış kampanyasında 18 yaş üstü gönüllü kişilerden toplanan kanlar, hastanelerin günlük kan ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılıyor.

kan bağışı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye Başkanı

CHP Milletvekilleri Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i Ziyaret Etti

CHP milletvekilleri mazbatasını almasının ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e tebrik ziyaretinde bulundu. İstanbul Milletvekili ve CHP Parti ...