İstanbul Maratonu

Vodafone 40. İstanbul Maratonu, 30 bin koşucuyu buluşturacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu’nun 40.’sı, “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul” sloganı ile 11 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Vodafone 40. İstanbul Maratonu için, Sepetçiler Kasrı’nda tanıtım toplantısı organize edildi. Toplantıya katılanlar arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Colman Deegan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu yer aldı.

MEVLÜT UYSAL: SPORLA İÇ İÇE OLALIM…

Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nda iki kıta arasında koştuklarını vurgulayan Mevlüt Uysal; “Şu anda iyi bir noktaya geldik. Maratonun platin sınıfına geçme konusunda hedefimiz var. İşi sağlam tutma konusunda görev belediyedeki ekibimizde” dedi. Maratonun İstanbul’u dünyaya tanıtma adına en önemli spor organizasyonu olduğunu kaydeden Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü: “10, 15 ve 42 kilometrelik koşulara zaten profesyonel yarışçılar katılıyor. 8 kilometrelik koşu var. Bütün İstanbullular ailecek gelsin ki sporla iç içe olalım, sporla barışalım. Zaten bu seneki sloganımız ‘Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul’ olacak. Maratonun ilk 7-8 içinde olmasıyla övünüyoruz, ancak dünyada ilk sırada yer almalı.”

COLMAN DEEGAN: TÜM İSTANBULLULARI MARATONA BEKLİYORUZ…

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Colman Deegan ise, Vodafone olarak sağlıklı yaşama önem verdiklerini vurgulayarak, Türkçe yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Maratonda bu yıl sağlık için koşacağız. Bu yıl İstanbul Maratonu daha da özel, 40. yaşını kutluyoruz. Herkes maratona katılabilir. 11 Kasım Pazar sabahı maratona katılın, kendiniz ve sağlığınız için küçük de olsa bir şey yapın. Tüm İstanbulluları maratona bekliyoruz. Değerli ortaklıklarından ötürü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve Spor İstanbul’a teşekkür ediyoruz.”

FATİH ÇİNTİMAR: İSTANBUL MARATONU ŞİMDİ ÇOK DAHA DEĞERLİ…

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nun Türkiye’nin yaptığı en büyük spor organizasyonu olduğunu dile getirdi. Federasyon olarak en büyük kitle hareketinin içinde olmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Çintimar; “Bu organizasyona hizmet etmekten gurur duyuyoruz. 96 kişiyle başlayıp 150 binleri geçen maraton, Türk atletizmi için önemli değerdir. Maraton şimdi çok daha değerli. Son 5 yılda kadın sporcularımız üç kez podyumu gördü. İnşallah yine podyumu görecekler” diye konuştu.

ABDULHALİM AKSU: HEDEFİMİZ, MARATONU PLATİN KATEGORİSİNE ÇIKARMAK…

Son olarak söz alan Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu, yeni hedeflerinin maratonu platin kategorisine çıkarmak olduğunu söyledi. Aksu, “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul” sloganıyla gerçekleştirilecek organizasyonda insanların hareket kabiliyetinin farkına varmalarını ve bunu değerlendirmelerini istediklerini kaydetti.

Vodafone İstanbul Maratonu

100’DEN FAZLA ÜLKEDEN 30 BİN KOŞUCU KATILACAK…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen Vodafone 40. İstanbul Maratonu, 100’den fazla ülkeden 30 bin profesyonel koşucuyu bir araya getirecek. Maraton, 40. yılında kadınlar ve erkeklerde son 2 yılın şampiyonlarını bir kez daha karşı karşıya getirecek. Geçen yıl maratonda 2.22.36’lık derecesiyle birinci gelen ve dünyada yılın en hızlı 18. kadın maratoncusu olan Kenyalı Ruth Chepngetich, 2016’da ilk sırada yer alan aynı ülkeden Agnes Barsosio da maratonda yarışacak. Erkeklerde ise Fransa’yı temsil eden 2017 yılının şampiyonu Abraham Kiprotich, 2016’nın şampiyonu Azerbaycanlı Evans Kiplagat ile mücadele edecek.

4 KATEGORİDE KOŞULACAK…

Kıtalararası koşulan tek yarış olma özelliği taşıyan maraton; 42,15 ve 10 kilometre koşularının yanı sıra halk koşusu olmak üzere dört kategoride gerçekleştirilecek. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre mesafeden başlayacak 42 kilometrelik maraton, Sultanahmet’te At Meydanı’ndaki Dikilitaş’ın önünde tamamlanacak. Bu yıl Alman Profesör Helmut Winter, tavşan atlet olarak maratonda diğer sporcuların tempo tutmasını sağlayacak.  Halk koşusu için kayıtlar, 1 Kasım Perşembe günü başlayacak. Kayıtlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul bünyesinde hizmet veren 42 spor tesisinde ve Taksim ile Bağdat Caddelerindeki standlarda gerçekleştirilecek. Bu arada yarışa kayıt yapacak tüm katılımcılara yarış esnasında derecelerini ölçecek, geri dönüşüm özelliğine sahip elektronik zamanlama çipi verilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler sabah sporu için parklarda buluşuyor ve “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek, ilçe belediyesinin “Güne Sporla Başla” ...