İBB Şehir Tiyatroları’nda bu hafta…

lukushayat01

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Nisan ayında 1’i yeni 15 oyunla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Henrik Ibsen’in yazdığı, Emre Koyuncuoğlu’nun yönettiği “Hedda Gabler” adlı yeni oyunun yanı sıra, 18-22 Nisan 2012 tarihleri arasında sahnelenecek oyunlar şunlar:

Lüküs Hayat, Ufak Bir Hata, Tarla Kuşuydu Juliet, Kargaşa (16+), Arzunun Onda Dokuzu, İstanbul Hatırası, Pinokyo, Pırtlatan Bal, Çiçek Prenses, Boya Benek, Uğur Böceği, Karagöz Balıkçı, Deniz Kız, İrmikoğlan…

İBB Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu Hedda Gabler… Burjuva hayatının garantilerine sığınarak yaşayan Hedda Gabler, bu nedenle hayatında çok büyük ödünler vermiş, istikrarı seçmiş, aşkı yaşamayı ve üretkenliği reddetmiştir. Sevgiden değil, sıkıntıdan evlenmiştir. Kocası güvenilir bir insandır, ama bir bilgin olarak parlak değildir. Bir gün ortaya büyük bir tutku yaşadığı ve risklerle dolu hayatı olduğu için reddettiği eski sevgilisi çıkar. Hem de lisede saçlarını çekip durduğu, basit bulduğu bir kız arkadaşının desteğiyle kocasını yerinden sarsacak müthiş bir kitap yayınlamak üzeredir.

Henrik Ibsen’in yazdığı Emre Koyuncuoğlu’nun yönettiği oyun, 18-22 Nisan 2012 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde sahne alıyor. Oyunda; Ertuğrul Postoğlu, Şebnem Köstem, Alev Oraloğlu, Meriç Benlioğlu, Eraslam Sağlam, Mert Tanık ve Elçin Atamgüç rol alıyor.

kargasa02

ugurbocegi03

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...