Daha temiz caddeler için…

4

Sultanbeyli halkına daha yaşanılabilir bir şehir sunmak için çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, cadde ve sokakları bir bir yenilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl AYEDAŞ ile ortaklaşa başlayan çalışmalarla, orta gerilim hatlarının büyük bir bölümünün yeraltına alındığı Kuran Kursu Caddesi’ndeki beton elektrik direkleri kaldırılarak, cadde daha güzel bir görünüme kavuşmuş oldu.

Elektrik hatlarının yüzde 80’i yeraltına alındı…

AYEDAŞ, Sultanbeyli’de uzun zamandır orta gerilim hatlarının yer altına alınması çalışmalarını sürdürüyor. 2011 yılında çalışmalara başlayan ekipler, ilçenin yüzde 80’inde hatları yeraltına aldı. Kalan kısmın tamamlanması için çalışmalar devam ederken, Sultanbeyli Belediyesi de boşta kalan beton elektrik direklerini kaldırıyor.

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kaldırım ve asfalt çalışmalarına ağırlık vererek cadde ve sokakları güzelleştiren ekipler, görüntü kirliliği oluşturan direkleri de kaldırarak, Sultanbeyli yollarını daha temiz ve kullanışlı hale getiriyor. Elektrik direklerinin yeraltına alınmasıyla daha güvenli ve modern görünüme kavuşan Kuran Kursu ve Necip Fazıl Caddeleri’nin yanı sıra, Yusuf İslam Sokağı’ndaki üstyapı çalışmaları da tamamlandı. Renkli, desenli asfalt ve andazit tretuar yapımı ile estetik bir görünüme de kavuşan sokak, vatandaşların büyük beğenisini topladı.

Havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandıran Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları; Kuran Kursu, Yusuf İslam ve Necip Fazıl Caddeleri’nin ardından Hasanpaşa, Abdurrahmangazi, Mehmet Akif ve Necip Fazıl Mahalleleri’nde devam edecek.

1

3

5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...