4. Uluslararası Su Sporları Festivali’ne yoğun ilgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un, İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve ilgili 6 federasyonla işbirliği içerisinde bu yıl 4. kez düzenlediği Uluslararası Su Sporları Festivali İstanbul, 8 Eylül Cumartesi günü Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda 40 bin metrekarelik bir alan üzerinde başladı.

“Suya, Spora Dokun!” sloganıyla düzenlenen ve 9 Eylül Pazar akşamı son bulacak festivale Rusya, İspanya, Arjantin, Almanya ve İngiltere gibi 25 ülkeden 130’u yabancı uyruklu olmak üzere 2 bin 500 sporcu katılıyor. 9 ayrı branşta yarışların düzenlendiği Uluslararası Su Sporları Festivali’nin ilk günü Macaristan-Hırvatistan, Türkiye-Karadağ, Karadağ-Macaristan, Türkiye-Hırvatistan arasında su topu turnuvası, 14+ yaş 6000 metre yüzme yarışı, dragon bot, yelken yarışları, model yat yarışları, su jeti şampiyonası ve flyboard şampiyonası düzenlendi.

YARIŞ VE EĞLENCE BİR ARADA… 

Sabah saatlerinden itibaren Spor İstanbul hocalarının zumba şovlarıyla başlayan ve gün boyunca devam eden 4. Uluslararası Spor Festivali, 7’den 70’e herkes keyifli vakit geçirdi. Sporcular yarışırken, İstanbullular ise çimlerde DJ şovlarıyla eğlendi. Öte yandan survivor parkuru, zorbball sumo güreşi, su savaşı gibi etkinliklere katılarak festivalin tadını çıkardılar.

ÇÖPÜNÜ ÇÖPE AT!

Deniz kirliliğine dikkat çekmek için İBB iştiraki İstaç tarafından düzenlenen “Denize Atılan Atık” sergisindeki eski model cep telefonu, matkap, elektrikli testere, kılıç kını gibi birçok obje, sergiyi gezenleri şaşırttı. Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın düzenlediği “Çöpünü Çöpe At” projesindeki görevliler de çevre temizliğinin önemine dikkat çekti.

YUSUF GÜNEY’DEN MÜZİK ZİYAFETİ…

Gün boyu süren renkli etkinliklerin ardından şarkıcı Yusuf Güney, festival katılımcılarına doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu. 9 Eylül pazar günü de birçok etkinliğin bulunduğu 4. Uluslararası Su Sporları Festivali programına https://www.susporlarifestivali.istanbul/ internet sitesinden ulaşılabilecek. Erdem Kınay ft. Merve Özbey konserlerini ücretsiz katılım için ise https://online.spor.istanbul/maraton/aquas/visitorAqua internet sitesindeki formun doldurulması yeterli.

Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu

Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu, basın mensuplarına röportajlar verirken vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi…

4. Uluslararası Su Sporları Festivali

Festivale katılanlar arasında Odeabank ve Vakıfbank kürek takımları da vardı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...