AYGAD

AYGAD’dan Kartal Belediyesi’ne ziyaret

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette, AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay da hazır bulundu.

AHMET IŞIKDAĞ: MESLEK EĞİTİMİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ…

AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, ziyarette yaptığı konuşmada “Yerel basının çok önemli temel görevleri vardır. Birincisi toplumu bilgilendirmek, ikincisi bölgesinde ve ülkesinde yaşanan olayları meslek ahlakı çerçevesinde objektif bir biçimde yansıtmaktır. Bir diğer temel görevi ise eleştiridir. Biz AYGAD olarak bu değerlere ve görevlere işlerlik kazandırma çabasındayız ve bunun için yola çıkmış bulunmaktayız. Yerel basının yeterli seviyede olmamasının bazı nedenlerini sıralayacak olursak, mesleği icra edenlerin önemli bir bölümünün eğitimsiz ve liyakatsız olması, yasal olan bazı kazanımlardan yararlanmaması, akıllı bir telefonu eline alan kişilerin gazeteciliğe bürünmesi, küçük çıkarlar için şantaj veya tehditkâr haberlerin yapılması gibi birçok neden sayabiliriz. Kısacası, mesleğini hakkıyla yerine getiren yerel basın kurumları, İstanbul’da üvey evlat muamelesi konumundadır. AYGAD, işte burada devreye giriyor. Meslek etiğini öne çıkaracak, gazeteciliğin itibarına gölge düşüren yaklaşımlara gerekirse biz de karşı çıkarak, tepki göstererek engel olacağız” dedi.

AYGAD

ALTINOK ÖZ: AYGAD’IN VİZYONU BENİ MUTLU ETTİ…

Belediye Başkanı Altınok Öz ise ziyaretten dolayı yaşadığı mutluluğu ifade ederek; “Vizyonunuz ve yapmak istedikleriniz beni çok mutlu etti. Biz halkın seçtiği ama bir makamda bulunan yöneticileriz. Makam öyle bir şey ki, önce halkın içindesiniz. Sonra aynen bir uçağın kentin üzerinden havalanması gibi ağır ağır yükselirsiniz. Siz yükseldikçe detayları göremez olursunuz. Sonra bir anda bakarsınız ki bulutların üzerindesiniz. İşte bizim korkmamız gereken bu. Etrafımızı saran, bizi bulutun altını görmekten alıkoyabilecek kişilere rağmen doğruları gösterebilecek, halk ile temasımızı kurabilecek insanlar siz gazetecilersiniz. Yerel basın bu sebeple önemlidir. Eleştiri olacak ama iş hakarete, iftiraya, şantaja dönünce onun adı başka bir şey oluyor” şeklinde konuştu.

Ziyaretin son kısmında AYGAD Başkanı Işıkdağ, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e bir Atatürk portresi takdim etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sabah Sporu

Kartal’da parklarda sabah sporu

Kartal Belediyesi, dört farklı noktada sabah sporu başlattı. Kartal Belediyesi tarafından başlatılan “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği ile ...