Orhan Ülker

Orhan Ülker, Üsküdar Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu

İşadamı Orhan Ülker, CHP’den Üsküdar Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Üsküdar Filizler Köfte’de 20 Ekim Cuma günü basın mensupları ile kahvaltıda buluşan Ülker, adaylık başvurusunu yapacağını ilk burada açıkladı. Aynı gün öğleden sonra ise CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı’na gelen Orhan Ülker, başkanlık makamına başvuru evraklarını verdikten sonra konferans salonunda bir araya gelen parti üyelerine yaptığı kısa konuşmada şunları ifade etti:

Orhan Ülker

“1958 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdum. Eğitimimi sırasıyla 3. Selim İlkokulu, Üsküdar Ortaokulu, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladım. Ardından, Kocaeli Devlet Mimarlık Mühendislik Makine Bölümü’nden mezun oldum. Sevgili hayat arkadaşım Şükran Hanım ile evlendim. Üç çocuk babasıyım. Mezuniyetimin ardından çeşitli alanlarda ticari faaliyetlerde bulundum. İş hayatımın ilk yıllarında faaliyet gösterdiğim denizcilik sektöründeki başarılarımdan dolayı, Deniz Ticaret Odası ve Armatörler Birliği tarafından Gümüş Madalya ile onurlandırıldım. Bir süre Petrol Ofisi bölge bayiliği, daha sonra gıda sektöründe ticari faaliyetlerim devam etti. Faaliyetine devam eden Klas Un A.Ş. şirketini kurdum. Aynı zamanda Bosna Hersek’te faaliyetlerini sürdüren, ortağı olduğum un fabrikasında yönetim kurulu üyesi olarak da halen görevimi sürdürmekteyim.

Siyasi hayatım ise 1977 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nda başladı. 1980 darbesi ile partimizin kapatılması neticesinde, liderimiz rahmetli saygıdeğer Bülent Ecevit’in siyasi yol haritasını takip ederek, kıymetli eşi Rahşan Ecevit’in kurduğu Demokratik Sol Parti’nin Üsküdar İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. Takip eden süreçte Demokratik Sol Parti İstanbul İl Başkanlığı görevine getirildim. Aynı anda merkezden verilen görevle birçok il ve ilçede örgütlenmeye katkı verdim.

ÜSKÜDAR’A HUZUR VE SEVGİ GELECEK…

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bir süre ara verdiğim siyasete, 2013 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Teşkilatı’nda üye olarak yeniden döndüm. Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Belediye Başkanlığı için aday adaylığımı sizlerin huzurunda açıklamaktan dolayı son derece mutluyum. Üsküdar’ımıza huzuru ve sevgiyi getireceğimiz bu yolda sizlerle birlikte yürüyecek olmaktan gurur duyuyorum.

TÜM ÜSKÜDAR HALKI İLE BÜTÜNLEŞECEĞİZ…

Durmayacağız, çok çalışarak birlikte üretip, birlikte yönetip, birlikte başaracağız. Her kapıyı çalacağız ve her eli tutacağız. En önemlisi de Üsküdar semalarında ışıldayarak hasreti bitirecek ve tüm Üsküdar halkı ile bütünleşeceğiz. Üsküdar’ımızın bütün güzelliklerine sahip çıkacağız. Yoksullukla, yolsuzlukla ve işsizlikle mücadele edeceğiz. Üsküdar halkının hatıralarına, camilerine, cemevlerine, kiliselerine, havralarına sahip çıkacağız. İnançları, siyasi görüşleri ne olursa olsun ayrımcılıktan ve ötekileştirme söylemlerinden uzak, adil ve adaletli bir yönetimle halka hizmet edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, sosyal belediyecilikte iddialı projelere imzamızı atacağız ve inovatif belediyecilik anlayışına uygun projelerle Üsküdar’ımızı marka yapacağız. Ve yine hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, halkımızın ve Üsküdar’ımızın menfaatleri doğrultusunda belediye başkanının yetkilerini sonuna kadar kullanacağım.

SES VER ÜSKÜDAR!

Buna inanın, bunu bilin! Gelin, ezberleri bozup tabuları yıkalım. Zaferimizi hep birlikte ilan edelim. Her şey çok güzel olacak! Üsküdar için gönlümü açtım, yüreğimi ortaya koydum. Heyecanlıyım, umutluyum ve istekliyim. Ses ver Üsküdar! Sesime kulak ver ki, adil ve dürüst yönetime bu sesle kavuşalım…”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi whatsapp hattı

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...