Misina

Dünyaca ünlü şeflerden Misina Beylerbeyi’ye tam not!

Adana Lezzet Festivali’nin sona ermesinin ardından soluğu İstanbul’da alan iki Michelin yıldızlı Belçikalı Şef Alexandre Dionisio ve yemek üstadı Sebastian Ripari, gezilerinin son gününde Misina Balık Beylerbeyi’nde deniz ürünlerini tattı. Mekanın birbirinden farklı lezzetlerine tam not veren Dionisio ve Ripari, Boğaz’a hayran kaldıklarını belirttiler. Adana’da kebaptan sonra Boğaz’da balık keyfinin çok farklı olduğunu ifade eden ikili, Kasım ayında tekrar Türkiye’ye geleceklerini söyledi. İki yıldızlı şef Alexandre Dinisio, Adana Lezzet Festivali davetinde kendi elleriyle kebap yapmış ve tadanlardan tam not almıştı.

Misafirlerine çiğ balık, barbun ve kılıç balığı, zencefilli karides, ahtapot söğüş, Ege otları salatası, kalamar ızgara, somon tiryaki, ana yemek olarak Boğaz lüferi ve tatlı olarak da Çorum leblebi tatlısı ikram ettiklerini aktaran Misina Balık’ın sahibi Suat Yılmaz, Adana Lezzet Festivali’nden sonra Mufak Dostları Derneği Başkanı Zeynep Kakınç ve Adana bölgesi yemek yazarı Tayyar Zaimoğlu’nun tavsiyesiyle dünyaca ünlü şeflerin Misina Balık Beylerbeyi’ne geldiğini söyledi. Şeflerden tam not almanın gururunu yaşadığını kaydeden Yılmaz, geleneksel Türk mutfağını tanıtmaktan dolayı gururlu olduklarını dile getirdi.

Ripari ve Dionisio ise, balık ziyafeti sonrası yaptıkları açıklamada “Adana’da kebap, İstanbul’da balık yiyerek Türk mutfağının farklı lezzetlerini tatma imkanına sahip olduk. Misina Balık’a kesinlikle tam not veriyoruz” dediler.

Misina Balık

Misina Balık‘ın sahibi Suat Yılmaz, dünyaca ünlü şef ve yemek üstadına kendi elleriyle servis yaptı. Yemek sonrasında ise lezettler yüzleri güldürüyordu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açıldı

Günde yaklaşık 1000 kişiye hizmet verecek Anadolu Yakası’nın en geniş kapsamlı diş hastanesi Üsküdar Ağız ve Diş Sağlığı ...