O Ses Türkiye’de “Alperen Kılıç” fırtınası…

Star Tv’de yayınlanan ve yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı “O Ses Türkiye” yarışmasında, geçtiğimiz akşam Alperen Kılıç fırtınası yaşandı.

Yarışmaya Kartal’dan katılan ve Emre Altuğ’un “Gidecek Yerim Mi Var” parçasını seslendiren genç yetenek, 4 jüri üyesinden 3’ünün kendisine dönmesi ile büyük sevinç yaşadı. Küçük yaştan beri müzikle ilgilendiğini belirten Kılıç, babası sayesinde bağlama çalarak müzik hayatına atıldığını ve her geçen gün müzik aşkının içinde giderek büyüdüğünü belirtti.

TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Ses Bölümü Gençlik Korosu’nda çalışmalarına başlayan Alperen Kılıç, 2011-2012 yıllarında Kartal ilçesinde yapılan Türk Sanat Müziği Ses Yarışması’nda 1. olmuştu.

Müzik dışında üç sene boyunca Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi de alan Kılıç, rol aldığı çeşitli oyunlara da besteler yapıyor ve konservatuar sınavlarına hazırlanıyor.

Yarışmada Murat Boz’un takımında yer alacak Kılıç, finale kadar gitmeyi hedeflediğini belirterek, ilk elemeyi geçmesinin sevincini abisi Uğur Kılıç ile paylaştı.

sporvitrini

Hakkında Ceyhun Diribaş

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Marea

Göztepe Vino, Marea markasıyla Ataşehir’e gidiyor

Göztepe’nin ünlü lezzet noktalarından Vino Surf & Turf, Ataşehir’e gitme kararı aldı. Bağdat Caddesi’nin Göztepe kavşağında kiracı olarak ...