Fikirtepe’de düğüm çözülüyor!..

Fikirtepe’nin kaderi bugün şekilleniyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarında bir türlü ilerlemenin sağlanamadığı Fikirtepe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından firma yönetimleri ile birlikte bugün masaya yatırılıyor.

Bakanlık nezdinde inşaat firmalarına bayram öncesinde gönderilen davetin ardından bugün, semtin sorunlarının çözümüne yönelik önemli gelişmelerin meydana gelmesi bekleniyor.

KIŞ AYLARINDA YIKIM BAŞLAYABİLİR…

Yeni imar planının askıdan inmesi ile birlikte bugün gerçekleşecek toplantının ardından, önümüzdeki haftalarda ilk kazmanın vurulabileceği tahmin ediliyor. Fikirtepe sakinleri, 4.00 olarak açıklanan emsal değerinin ardından uzun süredir firmaların ilk kazmayı vurmasını bekliyor.

TOPLANTININ SONUCU BEKLENİYOR…

Vatandaşların evlerini boşaltması ve kiraya çıkmasının ardından eski yapıları yıkmaya hazırlanan firmaların hedefleri, kentsel dönüşümün ertelenmesi ile birlikte hayata geçememişti. Gözler, toplantıdan çıkacak sonuca çevrildi.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...