İstanbul’a 1 yılda 900 otobüs…

Otokar’ın İETT için ürettiği 900. otobüs, düzenlenen tören ile banttan indirildi. Otokar’ın Sakarya’da bulunan Arifiye ilçesindeki fabrikasında düzenlenen törende konuşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, İETT’ye söz verdikleri gibi 900. aracı zamanında teslim etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Teslimat törenine; İETT Otobüs İşletme Dairesi Başkanı Hasan İçen ve İETT Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanı Aydın Karadağ’ın yanı sıra Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar ve İETT yetkilileri ile Otokar çalışanları katıldı. Konuşmasında, İETT bünyesinde hizmet veren otobüslerin ülkemizin yerli araç ihracat potansiyeline de katkı sağladığını belirten Genel Müdür Görgüç, şunları kaydetti:

İSTANBUL’DA HİZMET VERMEK BÜYÜK BİR REFERANS…

“İstanbul gibi bir metropolde hizmet vermek, tüm yerli üreticiler için büyük bir referans oluyor. Türk firmalarının yurtdışındaki rekabet gücünü de artırıyor. İETT üst yönetimine, bize bu fırsatı verdiği ve bizlere olan güveni için teşekkür ediyorum. Bu projenin de başarı ile sürmesinde emeği ve katkısı olan tüm Otokar’lılara, ayrıca İETT garaj sorumlu ve çalışanlarına da buradan teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunuyorum.”

KENT OTOBÜSÜNE TÜRKİYE VE AVRUPA’DAN ÖDÜL…

Avrupa’nın en önemli otobüs yarışmalarından biri olan “European Bus & Coach Week”te Jüri Özel Ödülü’ne, Türkiye’de ise “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”nde En İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülen KENT otobüsü; İstanbul’un yanı sıra İzmir, Ankara, Bursa, Sakarya, Malatya, Karaman ve Samsun gibi Türkiye’nin önde gelen şehirlerinde ve Avrupa’da da kullanılıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...