Hyundai Elantra

Yeni Hyundai Elantra tarzıyla fark yaratacak

Tüm zamanların en çok satılan Hyundai modellerinden biri olan Elantra, dünya genelinde en çok bilinen Elantra modeli ve aynı zamanda markanın ürettiği ilk C segmenti otomobili olarak önemli bir şöhrete sahip. Bu önemli gücü arkasına alan Hyundai’nin Amerika ve Asya pazarlarında başarıdan başarıya koştuğu Elantra modeli, şimdi de altıncı neslinin makyajlı versiyonuyla ülkemizde de satışa sunuluyor.

Türkiye’de satışa sunulan Yeni Hyundai Elantra için, Altunizade’de bulunan Hyundai yetkili bayisi Uçar Otomotiv’de bir tanıtım etkinliği düzenlendi. Satış ve pazarlama ekibi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Elantra, misafirlerin büyük beğenisiyle karşılandı. Yeni modeli detaylıca inceleyen kullanıcılar, araca tam puan verdi.

11 MİLYON İLE EN FAZLA SATILAN HYUNDAI MODELİ…

Bundan tam 29 yıl önce piyasaya sunularak sedan otomobil tutkunlarının ilgisini çeken Elantra, kelime anlamıyla Elan ve Tra’dan türetildi. Fransızca’da “tutku” anlamına gelen Elan, daha sonra Transport’tan türetilen “Tra” ile birleşerek “Elantra” hâlini aldı. Aracın Kore pazarındaki adı olan “Avante” ise, İspanyolca “ileri” anlamına geliyor. Tanıtıldığı günden bu yana en fazla satılan Hyundai modeli haline gelen Elantra, 11 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Türk tüketicisiyle de aynı yıl buluşan otomobil, 50 binden fazla satıldı ve ülkemizde Accent’ten sonra en bilinen model olarak hafızalara kazındı.

DAHA DİNAMİK, DAHA SPORTİF…

Ayrıca, tüm dünya genelinde bugüne kadar 250’den fazla ödülün de sahibi olan Elantra, birçok ülkede “Yılın Otomobili” de seçildi. Geçtiğimiz yılın sonunda makyajlanarak daha dinamik ve daha sportif bir tasarıma kavuşan Hyundai Elantra, alışılmışın dışına çıkıyor. Yeni nesil basamaklı ızgara, aracı eskisinden daha geniş gösterirken, ayrıca üçgen formdaki geriye doğru uzayan LED farları ve aynı şekilde çekik bir gözü andıran LED stoplarıyla da son derece ilgi çekici bir duruş sergiliyor. LED farların içerisine yerleştirilen gündüz farları da hem sürüş güvenliği hem de tasarım anlamında Elantra’ya katkı sağlıyor.

SADE, MODERN, SÜRÜCÜ ODAKLI KOKPİT…

Altıncı nesil Elantra’nın iç mekânı oluşturulurken üç kelime başrol oynamıştı. “Sade”, “Modern” ve “Sürücü Odaklı Kokpit”, Hyundai Tasarım Merkezi’nin en çok üzerinde durduğu noktalar oldu. Bu doğrultuda tasarlanan kokpit, sürücünün ve araç içindekilerin daha farklı duygular hissetmesini sağlıyor. Gösterge paneli de sürücüye anlık olarak bilgilerin akışını en iyi şekilde sağlarken, aynı zamanda modernizasyon anlamında da farklı bir dokunuş olarak öne çıkıyor. Kokpitin orta ve alt kısımları da kullanışlı yapısıyla öne çıkıyor. Rahat koltuklar, daha şık döşemeler ve kullanışlı hale getirilen butonlarıyla beraber Yeni Hyundai Elantra, artık çok daha estetik bir ambiyansa kavuştu.

Hyundai Elantra
YENİ GÜVENLİK DONANIMLARI…

Kapsamlı aktif ve pasif güvenlik paketiyle de kullanıcılarına tam koruma sunan Hyundai Elantra, segmentindeki en şık ve donanımlı araçlardan biri olarak iddiasını ortaya koyuyor. Araç Stabilize Yönetimi (VSM) ve Elektronik Stabilite Kontrol (ESC) programları Elantra’da kombine olarak görev alıyor. Bu programlarla birlikte Elektronik Direksiyon Sistemi (MDPS) de sürücüye ani manevralarda kontrolü kaybetmemesi adına yardımcı oluyor. Farklı yol koşullarındaki hızlanma veya fren anında VSM, optimize edilmiş gücü direksiyona ileterek sürücüye yardımcı oluyor. Kör nokta çarpışma uyarı sistemi (BCW) ve arka çapraz trafik uyarısı da yeni eklenen güvenlik donanımlarını oluşturuyor.

DÖRT FARKLI DONANIM PAKETİ…

Yeni Elantra, sportif sürüş karakterini atmosferik çok noktadan enjeksiyonlu (MPi) benzinli motoruyla birleştiriyor. Sadece atmosferik beslemeli 1.6 litrelik benzinli motor, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanla sunulan Elantra, 127 beygir güç üretiyor. Maksimum olarak da 200 km/s hız yapabilen Elantra, otomatik şanzımanıyla 100 km’de ortalama olarak 6.7 litre yakıt tüketiyor. Dört farklı donanım paketiyle satışa sunulan Hyundai Elantra’nın başlangıç fiyatı, hurda indirimi de eklendiğinde 108 bin 500 TL’den başlıyor. En üst donanım seviyesi olan Elite Plus versiyonu ise 145 bin 500 TL’lik bir etikete sahip.

ÖNDER GÖKER: ÜLKEMİZDE SEDAN SEGMENTİNE KATKIDA BULUNACAĞIZ…

Makyajlı olarak satışa sunulan yeni model ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker; “Tüm dünyada en fazla bilinen Hyundai modeli olan Elantra modelimiz, bizim için de çok anlamlı bir yere sahip. Hyundai Assan’ın Türkiye’de satışa sunduğu ilk modellerden biri olan Elantra, ülkemizde 29 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen oldukça beğenilen bir modelimiz. Bugüne kadar 11 milyondan fazla satış başarısı gerçekleştiren Elantra modelimizle biz de ülkemizde sedan segmentine katkıda bulunacağız. Özellikle kalabalık aileler ve sedan modellerden hoşlanan tüketiciler için benzinli motorumuzla ön plana çıkacağız” dedi.

Hyundai Elantra
7 YIL GARANTİ SEÇENEĞİ…

Hyundai Assan, Yeni Elantra’da 7 yıl garanti seçeneğini sunmaya devam ediyor. Bunun haricinde dileyen kullanıcılar, sürüş alışkanlıklarına göre herhangi bir ek ücret ödemeksizin garanti sürelerini kendileri de seçebilecek. 2 yıl/60.000 km yasal garantiye ilaveten araç satışından itibaren 3 yıl/sınırsız km, 5 yıl/100.000 km veya 7 yıl/80.000 km’ye kadar ücretsiz onarım güvencesi seçeneklerinden yararlanılabiliyor.

2019 ELANTRA YENİLİKLERİ…

•          Yeni motor kapağı, ön çamurluklar, ön tampon, ön ızgara ve LED farlar

•          Yeni bagaj kapağı, LED stop lambaları ve arka tampon

•          Yeni tasarım 16 ve 17 inç jantlar

•          Havalandırma ızgaraları

•          Otomatik kararan iç dikiz aynası

•          Gizli bagaj açma düğmesi

•          Multimedya ve Klima kontrol ünitesi

•          Yeni gösterge paneli ve üst kapağı

•          Bagaj koruma havuzu

•          Blue Link ve Apple Carplay-Android Auto

•          Akıllı telefon kablosuz şarj sistemi

•          Arka Yolcu Güvenli Çıkış Asistanı

Hyundai SmartSense

•          Kör nokta çarpışma uyarı sistemi (BCW)

•          Arka Çapraz Trafik Çarpışma Uyarısı (RCCW)

* Yeni Hyundai Elantra ve diğer modeller için Hyundai yetkili bayisi Uçar Otomotiv’i ziyaret edebilirsiniz:

Adres: Altunizade, Kısıklı Caddesi No:73 Üsküdar – İstanbul

Tel: (0216) 422 30 40 – Web: www.ucarotomotivgrup.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Gönül Çarşısı

Kartal’da Gönül Çarşısı gönüllere dokunuyor

Gönül Çarşısı ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak; kıyafetten beyaz eşyaya, mobilyadan oyuncağa kadar birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Kartal Belediyesi ...