Küçüksu Çayırı

Tarihi Küçüksu Çayırı şenlendi

Osmanlı döneminin gözde mesire alanlarından, yakın tarihe kadar ilçenin renkli sosyal alanlarından biri olan Tarihi Küçüksu Çayırı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi tarafından yürütülen projeyle İstanbul’a kazandırıldı, geçmişteki canlı günlerinde yeniden kavuştu.

Boğaziçi (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin inşaatları sırasında şantiye alanı olarak kullanılan ve yeşil dokusu büyük oranda zarar gören Küçüksu Mesiresi, doğal ve tarihi yapısına uygun olarak düzenlendi. Tarihi mekânda yapılan yeşil alan, park ve yürüyüş yollarının ardından İstanbul ve Beykozlular, mesireye gelmeye başladı. Aileleri ve çocuklarıyla dinlenmek, yürüyüş ve spor yapmak için alana gelen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturuyor.

YEMYEŞİL DOKUSUYLA ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR…

Boğaziçi kıyısında, hemen yanındaki Küçüksu Kasrı ve Mihrişah Valide Sultan Camisi’yle ve yemyeşil dokusuyla ziyaretçilerine gülümseyen mesire ilçenin uğrak noktalarından biri haline geldi. Tarihi mesirede geçmişteki gibi mısır kazanları kaynıyor. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “İlçemize kazandırılması için daha önce girişimlerde bulunduğumuz Tarihi Küçüksu Mesiresi, Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle yeniden hayat buldu. Tarihi, doğayı ve ilçemizin güzelliklerini yaşamak isteyen herkesi mesiremize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Küçüksu Çayırı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...