Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nda sona doğru

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı’nın Çekmeköy’e uzanan bölümünün Ağustos ayında açılacağını bildirdi. Bölgede devam eden metro çalışmaları hakkında bilgi veren Uysal; “Çekmeköy’de şu an yeni asfaltlama çalışmaları başladı, hızla devam ediyor. Üsküdar-Ümraniye hattını Aralık ayında hizmete açtık. Devamı niteliğindeki Çekmeköy hattı ise Ağustos’ta seferlere başlayacak” dedi.

Hattın burayla sınırlı kalmayıp Taşdelen’e, Sultanbeyli’ye, Sabiha Gökçen Havalimanı ve oradan da Kadıköy-Kartal Metrosu’na kadar uzanacağını müjdeleyen Başkan Mevlüt Uysal; “Bu bölge adeta metro ağlarıyla donatılmış olacak. Buradan metroya binerek Üsküdar’a, Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Kadıköy-Kartal Metrosu’na kolaylıkla ulaşabileceksiniz” ifadelerini kullandı. Uysal, açıklamalarına şöyle devam etti:

üsküdar çekmeköy metrosu

SÜRÜCÜSÜZ METROLAR YAYGINLAŞTIRILACAK…

“İstanbul’da 118 ayrı şantiyede 20 binden fazla kişi 294,2 kilometre uzunluğundaki metro inşaatlarımızda 7/24 çalışıyor. Göreve geldikten sonra belirli metro hattı inşaatlarıyla ilgili olarak yüklenici firmalarla değerlendirme yapıp, yıl sonuna kadar bitirme taahhüttü almıştık. İşi hızlandırma adına inşaat çalışması devam ederken, bitmiş olan kısımlarda elektromekanik imalatının da başlatılmasını söylemiştik. Firmalarımız uyum içerisinde çalıştı. Bundan sonra İstanbul’da yapılacak olan metro hatlarının sürücüsüz olmasından yanayız.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye

Dernekler Kartal Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Kartal’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diledi. Başkan ...