Şule Perinçek

Şule Perinçek: Ulu Önderimiz Atatürk gibi düşüneceğiz!

24 Haziran seçimlerinde hiçbir ittifakta yer almayacağını açıklayan Vatan Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı, partinin kurucusu Doğu Perinçek… Özellikle ekonomi alanında önemli vaatlerde bulunan partinin seçim çalışmalarını, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hacer Şule Perinçek haber portalımız için değerlendirdi.

Hacer Şule Perinçek, 1970’li yıllarda öğrenci hareketlerinde aktif olarak rol almış, uzun yıllardır da Türk siyasetinin içerisinde çalışmalarına devam etmmekte. 20 yıldır Atatürk’ün Bütün Eserleri’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni de üstlenen Perinçek, siyasi hayatını şöyle özetliyor: “1968 kuşağıyım. 68’li yıllarda genç bir kadın olarak başladığım siyasi mücadeleyi yıllarca sürdürdüm ve 2018 yılında hâlâ sürdürmeye devam ediyorum.”

şule perinçek

“ERKEN SEÇİMİN NEDENİ EKONOMİK PROBLEMLER”

Türkiye’nin önümüzdeki dönemde çözmesi gereken çok önemli sorunlar olduğunun altını çizen Perinçek; “Bu sorunlardan en önemlisi ekonomi. Bunu iktidardaki parti de kabul ediyor. Erken seçim kararı almalarında ekonomik kriz etkili oldu. Sorunlar birbiriyle ilintili… Dış politika sorunu var, iç politikada ise bölünme noktasına geldik. Birliğimiz ve bütünlülüğümüzü sağlamaya dönük çalışmalar yapmalıyız. Türkiye’nin çok zengin ovaları var, tarıma teşvik yok. Fındık üretiyoruz ama üretmeye engel olarak ağaçlar kesiliyor. Senin köylün üretmedikçe, sanayicin kazanmadıkça, üretimin devam etmedikçe cebindeki para biter ve hükümeti idare etme şansın kalmaz. Dolayısıyla erken seçim, çıkış yolu bulmak üzere geldi. İşte tam bu noktada Vatan Partisi, ben çare olurum diyor” şeklinde konuştu.

Şule Perinçek

“MİLLETİMİZE VE PARTİMİZE GÜVENİYORUZ”

Sorunlara çözüm getirebilecek tek Cumhurbaşkanı adayının Doğu Perinçek olduğunu ifade eden Şule Perinçek, sözlerini şöyle noktalıyor: “Benim için siyaset önemli; mesleğim, onurum, gururum ve kadınlığım önemli, ama ilk önce her zaman vatanım diyorum. Sayın Doğu Perinçek’in 2. tura kalacağını düşünüyorum. Atatürk, olumsuz koşullarda başlattığı mücadelede bu milletin ayağa kalkacağını biliyordu ve buna inanıyordu. Bizler de Atatürk gibi yapacağız. Türkiye’nin önünde zorluklar var. Bu koşullarda milletimizin birikimli, kararlı ve cesur bir hükümete ihtiyacı var. Büyük Devrimci Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gibi düşüneceğiz. Milletimizden sorunlarını Atatürk gibi bilgi ve cesaretle çözmek için yetki istiyoruz. Milletimize güveniyoruz, Vatan Partimize güveniyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Yaz Okulu

Maltepe Yaz Okulu’nda çocuklar eğlenerek öğreniyor

Maltepe yaz okulu Maltepeli çocukları ağırlıyor. Maltepe Belediyesi’nin 1 Temmuz-9 Ağustos tarihlerin arasında, 6 haftalık tek kur şeklinde, ...