Tuzla Belediyesi’nden Gençlik Festivali’ne özel origami sergisi

3. İstanbul Gençlik Festivali, İBB’nin ev sahipliğinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Tuzla Belediyesi de festivale origami sergisi ve atölyesi ile katıldı.

Tuzla Belediyesi'nden Gençlik Festivali'ne özel origami sergisi

FESTİVALE İLGİ YOĞUNDU…

Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan İstanbul Gençlik Festivali (İGF), 50 bin metrekarelik açık ve 9 bin metrekarelik kapalı alanda, 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. İstanbul Gençlik Festivali’nde; eğlenceli konserler, teknolojik yenilikler, kültür ve sanat etkinlikleri, söyleşiler, sosyal sorumluluk projeleri, spor ve e-spor turnuvaları düzenlendi. Yenikapı Etkinlik Alanı’nı ve Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ni dolduran gençler stantlarda sunulan eğlenceli aktivitelere büyük ilgi gösterdi.

BİNLERCE GENÇ ORİGAMİ ÖĞRENDİ

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın geçtiğimiz yıl Teknolojinin Serüveni Sergisi açtığı festivalde bu yıl Tuzla Belediyesi de origami sergisi ve atölyesi açtı. Origami sanatçıları Yusuf Türkmen ve Kunsulu Jilkishiyeva’nın sergilerinin yanı sıra sanatçılar workshop yaptılar. 39 ilçeden gelen binlerce genç atölyeye katılarak origami öğrendi.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...