Elite World

TÜRSAB İstanbul Asya, Elite World Asia’da buluştu

Anadolu Yakası’nda hizmet veren seyahat acentaları, TÜRSAB İstanbul Asya Bölge Temsil Kurulu’nun düzenlediği 2019’un ilk acentalar buluşmasında bir araya geldi. Elite World Hotel Asia’da gerçekleşen organizasyona, 300’ün üzerinde seyahat acentası temsilcisi katıldı.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, yönetim kurulu üyeleri ve BTK başkanlarının da hazır bulunduğu toplantı, İstanbul Asya BTK Başkanı Sedat Başalan’ın konuşması ile başladı. Başalan, 3 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren Seyahat Acentaları Yönetmeliği ile bugüne kadar etkin ve yetkin olamayan, eski adı ile Bölgesel Yürütme Kurulları’nın çok daha işlevsel hale getirildiğini söyleyerek, geceye katılan acentalara teşekkür etti.

Elite World
FİRUZ BAĞLIKAYA, YENİ YASA HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU…

İstanbul Asya BTK Başkanı Sedat Başalan’ın ardından, TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya kürsüye çıktı. Bağlıkaya, 1618 sayılı yasanın değiştirilmesi ile ilgili yürütülen hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Turizm sektörünün temel sorunlarının çözümüne dair yeni yasa çalışmasında yapılan düzenlemelerin detaylarını yemeğe katılan acentalara anlatan Firuz B. Bağlıkaya, yeni yasa çalışmasında aidatlarla ilgili düzenleme yapıldığını da söyledi.

EN ŞEFKATLİ, EN HOŞGÖRÜLÜ DÖNEM…

2018 yılının turizmciler için güzel geçtiğini söyleyen Bağlıkaya, 2019 turizm yılı için acenta sahiplerine başarılar diledi ve konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “TÜRSAB, tarihinin en şefkatli, en hoşgörülü dönemini yaşıyor. Bize muhalif olanlara hem hizmette hem saygıda kusur etmiyoruz. Muhalefeti, demokrasinin gereği olarak görüyoruz. Hiç kimseyi kişisel hedef haline getirmedik, getirmeyeceğiz. Ancak ihanet içinde olanların ve içimizde yuvalanarak, palazlanmaya çalışanların da farkındayız. İlk seçimde onları ait oldukları yerlere göndereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi whatsapp hattı

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...