Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları attılar. İki kentin yöneticileri, Ataşehir Belediyesi’nde bir araya gelerek, geleceğe dair planların görüşmelerini gerçekleştirdi. Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ı ziyaret eden Sandanski Belediyesi yetkilileri, ortak çalışma konusunda bir yol haritası belirlediler.

SPARTAKÜS FİGÜRLERİ HEDİYE EDİLDİ…

Sandanski Belediye Başkan Yardımcısı Zoritsa Organdzhieva başkanlığındaki heyette; idari işler, eğitim, kültür ve sosyal işler ile kültür ve turizm uzmanları yer aldı. Görüşmelere, Ataşehir Belediyesi’nden Başkan Yardımcısı Sadi Özata ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan da katıldı. Konuklar, Sandanski şehrinin tarihte kölelerle birlikte en büyük direnişlerden birini başlatan Spartaküs’ün doğduğu kent olduğunu belirtti. Konuk heyetin hediyeleri arasında Spartaküs figürleri baş sırada yer aldı.

Spartaküs

KARDEŞ KENTLERİN SAYISI ARTIYOR…

Yapılan görüşmeler olumlu neticelendiğinde Ataşehir; Almanya’dan Monheim am Rheim, Çekya’dan Benasol, Şili San Tiago’dan Providencia ve KKTC’den Lapta şehirlerinin ardından Bulgaristan’ın Sandanski şehriyle de kardeş kent olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Bizbize Fasıl

Bizbize Fasıl gecelerine yoğun ilgi

Ataşehir Bizbize Fasıl, Gökhan Sezen ile Türk Sanat Müziği dolu gecelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Büyük ilgi ...