Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları Binlerce Kişiye Ulaşacak

Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı, bu önemli ayda yurt içinde ve yurt dışında Ramazan yardımları götürmeyi hedefliyor.

İstanbul’da ve 40 ülkede 52 bin erzak kolisi dağıtacaklarını belirten Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz, “Her Ramazan hayırsever vatandaşlarımızın emanetlerini yardıma muhtaç kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bu yıl da nasip olursa yurt içinde İstanbul’da ve Anadolu’nun farklı illerindeki tüm aşevlerimizde 165 bin kişiyi, yurt dışında ise Afrika, Asya, Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Uzak Doğu gibi farklı coğrafyalarda 100 bin kişiyi Hüdayi’nin beş asırlık vakıf geleneği olan iftar sofralarında buluşturacağız.

Aynı zamanda ihtiyacın en fazla olduğu mahrumiyet bölgelerinde ve mazlum coğrafyalarda mağdurlara, muhtaçlara, savaş mağduru mültecilere erzak kumanyaları dağıtarak onların yanında olduğumuzu göstermek ve acılarını bir nebze de olsa gidermek istiyoruz. Her Ramazan olduğu gibi bu yıl da kuracağımız iftar sofraları ile vatandaşlarımızın, dünyanın dört bir köşesindeki tüm Müslümanların kardeşlik bağlarını pekiştireceğiz” dedi.

Ramazan Yardımları

Yaklaşık 317 bin kişiye ulaşacaklarını belirten Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz, “Vakıf olarak Türkiye’de ve 40 ülkede başında kendi Türk personelimizin olduğu müesseselerimizle veya yerelde güvenilir paydaş kuruluşlar aracılığıyla hizmet veriyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızı dünyanın dört bir köşesinde yaşanacak bu Ramazan heyecanına ortak olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Vakıf olarak 2019 yılı Ramazan dönemi için bağış bedellerini; bir kişilik iftar için 25 TL, bir paket erzak için 120 TL olarak belirlediklerini belirten Eryılmaz, “Dileyen hayırseverlerimiz Üsküdar ve Küçük Çamlıca’daki aşevlerimizde bir günlük toplu iftar bağışında bulunarak kurulan bu gönül sofralarına katkıda bulunabilecek ve belli sayıda misafirini de bu iftarlara davet edebilecek. Her akşam bir hayır sahibinin üstleneceği bu iftar sofralarımızdan bölgenin ihtiyaç sahipleri, her seviyeden talebeler, Hüdayi Hazretleri’nin ziyaretçileri de istifade edecek, bu vesileyle imkân sahibi-ihtiyaç sahibi, amir-memur, hoca-talebe binlerce kişi aynı iftar sofralarında bir araya gelerek Ramazan’ın bereketini, coşkusunu, kardeşlik iklimini hep birlikte paylaşacak ve manevi atmosferini hep birlikte teneffüs edecek” dedi.

Ramazan Yardımları
İNTERNETTEN BAĞIŞ YAPILABİLİYOR…

Eryılmaz, Ramazan ayındaki zekât, iftar, fidye, fitre ve erzak paketi bağışlarının nasıl yapılacağıyla da ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Eryılmaz, “Yurt içinden ve yurt dışından bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız, www.hudayivakfi.org sitesinde yer alan online bağış bölümünden banka kartlarıyla, anlaşmalı banka hesaplarına havale veya EFT yolu ile veya ‘İftar, Fidye, Fitre’ kelimelerinden birini yazıp 4948’e SMS atarak 25 TL bağışta bulunabilecekler” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Gönül Çarşısı

Kartal’da Gönül Çarşısı gönüllere dokunuyor

Gönül Çarşısı ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak; kıyafetten beyaz eşyaya, mobilyadan oyuncağa kadar birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Kartal Belediyesi ...