Ümraniye Ramazan

Ümraniye Ramazana Hazır

Her yıl olduğu gibi bu yıl da dopdolu bir Ramazan ayı programı hazırlayan Ümraniye Belediyesi, Ramazan hazırlıklarını tamamladı.

Ümraniye’de bulunan 9 metro durağında iftara yetişemeyen vatandaşlara ezan öncesi iftariyelik dağıtılacak. Bunun yanında Hekimbaşı Çardak Restoran’da yaşlı, engelli, yetim-öksüz, şehit ve gazi yakınları için iftarlar düzenlenecek.

Bu yılki teması “Ramazan Birlikte Güzel” olan Ümraniye Santral Etkinlik Alanı’nda kurulu olan dev çadırda ise yapılan Ramazan etkinliklerinde çok sayıda çocuk programı, tiyatro oyunu, sahne gösterisi ve söyleşiyle Ümraniyeliler hoşça vakit geçirecek. 24 TV Ramazan ayı boyunca iftar programlarını Tarihî Hekimbaşı Av Köşkü’nden canlı olarak gerçekleştirecek ve birçok konuğu ağırlayacak.

Ümraniye Ramazan
İFTARİYELİK DAĞITILACAK…

Ümraniye Belediyesi iftara yetişemeyen vatandaşlara ezan öncesi metro çıkışlarında iftariyelik dağıtacak. Dağıtımın yapılacağı noktalar ise şöyle: Ümraniye, Çarşı (TRT Lojmanları), Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu ve Necip Fazıl metro istasyonlarının çıkışları.

Ümraniye Ramazan
ETKİNLİK ALANI PROGRAMIN ADRESİ OLACAK…

Ümraniye Belediyesi, Ramazan’da Ümraniyelilere yönelik çok sayıda etkinliğin yer aldığı özel bir program hazırladı. Ramazan ayı boyunca Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ömer Döngeloğlu, Mustafa Karataş, Vehbi Vakkasoğlu, Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın, Mustafa Akgül ve Yavuz Bahadıroğlu’nun da aralarında bulunduğu önemli isimler vatandaşlarla bir araya gelecek. Mehmet Kemiksiz, Sufi Ayinleri Topluluğu, Ümraniye Belediyesi Gülden Soyak Engelliler Korosu, Kerkük İlahi Grubu, Amir Ateş, Umut Mürare, Halil Necipoğlu ve Dervişan Mûsiki Topluluğu gibi kıymetli sanatçılar vatandaşlarla buluşturulacak. Ay boyunca iftar öncesi ise çocuklar için tiyatro oyunları ve animasyon filmler olacak. İftar sonrası da program mukabele ve sohbetlerle devam edecek.

Ümraniye Ramazan
DERNEKLER DE ETKİNLİK ALANINDA OLACAK…

Ümraniye Belediyesi tarafından hazırlanan etkinlik alanındaki hemşehri stantlarıyla Anadolu’nun farklı yörelerine ait kültürler, Ramazan gecelerinde Ümraniye’de sergilenecek. Alanda yer alan stantlarda dernekler kendi yöresel ürünlerini ve kültürlerini tanıtarak hemşehrilerini ağırlayacak.

24 TV YAYIN YAPACAK…

24 TV bu yıl da iftar programını birbirinden değerli katılımcılarla canlı olarak Ümraniye’de bulunan Tarihî Hekimbaşı Av Köşkü’nden gerçekleştirecek. Canlı yayına birbirinden değerli katılımcılar olacak. Ayrıca Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım bazı programların canlı yayın konuğu olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sabah Sporu

Kartal’da parklarda sabah sporu

Kartal Belediyesi, dört farklı noktada sabah sporu başlattı. Kartal Belediyesi tarafından başlatılan “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği ile ...