Maltepe Trabzonlular Derneği

Maltepe Trabzonlular Derneği, Kamil Karabak ile yola devam

Maltepe Trabzonlular Derneği, Olağan Genel Kurulu’nu derneğin lokal binasında gerçekleştirdi. Kamil Karabak, oy çokluğuyla yeniden başkan seçildi.

Kongreye, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra yüzlerce Trabzonlu dernek üyesi katıldı. Kalabalık bir üye grubunun katıldığı Maltepe Trabzonlular Derneği Olağan Genel Kurul’da tek liste olarak seçime giren Kamil Karabak, tüm üyelerin oy çokluğu ile yeniden başkan seçildi. Teşekkür konuşması yapan Karabak, dernek binalarının yapımında büyük destek olan Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür etti.

EĞİTİM HİZMETLERİ VE HORON DERSLERİ BAŞLADI…

Faaliyetlerine eğitim hizmetini eklediklerini, derneklerinde Trabzon horon derslerine de başladıklarını, Maltepe Trabzonlular Derneği olarak büyük hizmetlere imza attıklarını belirtten Kamil Karabak; “Bu lokal binamıza büyük destek veren üyelerimize de sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Trabzonlu olmaktan gurur duyuyorum diyen Akif Hamzaçebi ise; “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a ilk çıktığında yanımda Trabzonlular vardı” şeklinde konuştu. Kongre sonunda salonda Trabzon folklor ekibinin oynadığı horona üyeler de eşlik etti.

Maltepe Trabzonlular Derneği

YENİ YÖNETİM OLUŞTURULDU…

Maltepe Trabzonlular Derneği’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Kamil Karabak (Başkan), Bilal Yeşilyurt, Ahmet Hilmi Akbulut, Mehmet Uzunal, Mehmet Karadeniz, Dr. Cevdet Ersoy, Ömer Tellioğlu, Hüseyin Avni Cebiroğlu, Metin Kalkışım, Yaşar Fazlıoğlu, Mehmet Kurt. Denetleme Kurulu Üyeleri: Av. Adem Göktaş, Metin Yaman Satıroğlu ve Oktay Sevencan.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...