Kartallılar kartına kavuştu…

Kartallı vatandaşların sağlık ve belediye hizmetlerinden daha sistemli bir şekilde yararlanabilmesi amacıyla Kartal Belediyesi ve İş Bankası işbirliğinde tasarlanan “Kartal Kart”, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki Meclis Salonu’nda yapılan teslim törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Belediye Başkan Yardımcıları ve Kartal Kart’ı teslim alacak vatandaşlar katıldı. Kartların dağıtımı öncesinde sinevizyon gösterimiyle Kartal Kart hakkında bilgi sunuldu. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Kart’ı vatandaşlara kendi elleriyle verdi.

SEÇİM BİLDİRGESİNDE VARDI…

Kartal Kart’ın dağıtım töreninde konuşan Başkan Altınok Öz, Kartal Kart sayesinde Kartallıların, belediyenin hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabileceğini dile getirdi. Öz, “2009 yılında seçim bildirgesi yazdım. Eskilerin deyimiyle manifesto… Bu ne demek? Seçildiğim takdirde şunları  yapacağım demektir. Yapamadığımız bir iş vardı. O da Kartal Kart’tı. Niye yapamadık? Çünkü bizim kafamızdaki kartla mevcut kartlar birbirine uyuşmuyordu. İstanbul’daki çeşitli ilçelerin halkına sunduğu çeşitli kartlar var. Bunlar sağlık hizmeti sunuyor, başka hizmetler sunuyor. Bazıları belki sosyal hizmet sunuyor, ama bizim istediğimiz kart o değildi. Çok çalıştık, anlattık, karşılığını bulamadık. Şimdi aradan 5 yıl geçti ve bir banka cesaret etti, ‘Sizin kartınızı biz yaparız’ dedi. Her şeyden önce cesaretlerinden dolayı İş Bankası’nı kutluyorum ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“KENTİMİZE HAKİM OLMALIYIZ…”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuşmasında kentlerin iyi planlanmadığını ve kentlere hakim olunması gerektiğine işaret ederek; “Kentleri kontrol edemediler. Kentleri, kentlileşmeyi, kente göçü kontrol edemedik. Edemediğimiz için kent yöneticileri, kente sahip olamadılar. Düzenli, planlı, sosyal ayrışmadan uzak bir kentleşme gündemlerini alamadılar. Peki planlama nasıl olacak? Kentinize hakim olacaksınız. Önce teşhis edeceksiniz, sonra tedavilerin yollarını bulacaksınız. Biz öyle yapıyoruz. Hastalık olmadan insanları korumak lazım… Kenti düzgün planlayarak, kenti ve kentliyi yan yana getirerek bir kent oluşumunu sağlamamız lazımdı. Kentle kentliyi bir araya getiremedik. Niye? Çünkü ne kent yaratabildik, ne kentli yaratabildik. Şimdi biz ne yapıyoruz? Kentsel dönüşüm diyoruz, deprem dönüşüm diyoruz, yerinde dönüşüm diyoruz, kenti düzeltmeye çalışıyoruz” dedi.


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye

Dernekler Kartal Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Kartal’da faaliyet gösteren hemşehri dernekleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret ederek Belediye Başkanlığı görevinde başarılar diledi. Başkan ...