Kadıköy Belediyesi Başkanlık Köşkü halka açılıyor…

Mülkiyeti Kadıköy Belediyesi’ne ait Başkanlık Köşkü ve bahçesi, özellikle gençler tarafından kullanılmak üzere eğitim ve üretim merkezi olarak halka kazandırılacak.

Sahrayıcedit ve 19 Mayıs Mahallelerinin kesişiminde bulunan tarihi köşkte gerçekleştirilecek çalışmalar için Kadıköy Belediyesi, “Neler yapmalıyız” sorusunu kamuoyuna yöneltti.

ORTAK AKIL İLE YENİLENECEK…

Başkanlık Köşkü ve bahçesi, Kadıköylülerin ortak taleplerinin değerlendirilmesinin ardından halka açılacak. Köşkün daha çok eğitim ve üretim amaçlı kullanıma müsait olduğu öngörülüyor.

KADIKÖY BELEDİYESİ AÇIKLAMADA BULUNDU…

Kadıköy Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şunlar ifade edildi: “Tarihi ve koruma altında bir bina olan Başkanlık Köşkü, mimari yapısı ve bölgede Kadıköy Belediyesi’nin farklı hizmet binaları göz önüne alınarak yapılacak öneriler, katkılar ve gönüllü çabalarla yeni ve nitelikli bir kamusal yapıya dönüştürülecek. Eski Başkanlık Köşkü’nde nelerin yer almasını istiyoruz? Bahçesini nasıl değerlendirelim? Hem binayı, hem de yeşil alanı koruyarak halka açmak için neler yapmalıyız?”

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...