Kartal’da Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi…

Kartal Belediyesi ile Femin-Art işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Sanat Çalıştayı sona erdi. Dört gün boyunca devam eden Çalıştaya katılan sanatçıların eserleri Kartal Meydanı’nda sergilendi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sergiyi inceleyerek düzenlenen kapanış töreninde Kartal’ın kültür-sanata verdiği önemden bahsetti. İlçede kültür-sanat adına yapılan yatırımlara ve uluslararası festivallere değinen Başkan Öz, Kartal’ın Anadolu yakasının merkezi olma yolunda ilerlediğine vurgu yaparak, yapılan çalıştaydan mutluluk duyduğunu belirtti.

BAŞKAN ÖZ, BARIŞ VE DOSTLUĞU VURGULADI…

Organizasyona yurtdışından ve yurtiçinden katılan sanatçılara teşekkür eden Altınok Öz, barışa ve dostluğa da vurgu yaptı. Çalıştayda bir güvercin resmi üzerinden barışın önemine dikkat çekerek; “Güvercin barışın simgesidir, ama üzerinde kan da var. Bir resmi nasıl gördüğünüz ve yorumladığınız önemlidir” dedi.

BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN SÜREKLİLİĞİNDE SANATIN ÖNEMİ…

Femin & Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Genel Başkanı Şükran Üst ise; yaptığı konuşmada Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ile Kartal Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti ve barışın, kardeşliğin sürekliliğinde sanatın önemini vurguladı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Ömer Fethi Gürer, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Gülcemal Fidan ve Dr. Turgut Mermertaş, başkan danışmanları ve birim müdürleri ile Çalıştaya katılan sanatçılar da etkinlikte yer aldı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kapının Ardındaki Ben - Güneş Altunkaş

Kapının Ardındaki Ben emin adımlarla ilerliyor

Güneş Altunkaş’ın ilk kitabı Kapının Ardındaki Ben okuyucudan gördüğü büyük ilgi ile yoluna devam ediyor. Kitabın devamı niteliğindeki ...