Tuzla Engelliler Pikniği’nde renkli görüntüler…

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Geleneksel Engelliler Pikniği’ni Tuzla Akfırat piknik alanında düzenledi.

Geleneksel Engelliler Pikniği’ne Tuzla Belediyesi birim müdürleri, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı komisyonlarından sorumlu gönüllüler, Kadın Kent Gönüllüleri, Özel Çocuklar Komisyonu’na kayıtlı engelli kardeşlerimiz ve aileleri katıldı. Sabah kahvaltısı ile başlayan piknik, çeşitli etkinlik ve gösterilerle devam etti.

ENGELLERİNİ BİR KEZ DAHA AŞTILAR…

Engelli bireyler; evet-hayır oyunları, sandalye kapmaca, animatörler, palyaçolar, Pamuk Prenses ve Cüceler ile keyifli saatler yaşadı. Engelli çocuklar, düzenlenen yarışmalarda hünerlerini sergiledi, engellerini bir kez daha aştı. Kendileri için hazırlanan oyunlar ve aktivitelerle keyifli saatler geçiren engelli çocuklar ve gençler, güzel bir gün yaşadı.

ÖZEL ÇOCUKLARDAN KONSER VE HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ…

Engelli gruplardan oluşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Merkezi (İSEM) Tuzla-Kadıköy Grubu ve İSEMBUL ekibi, canlı müzik gösterisi sahneledi. Adıyaman Grubu Halk Oyunları Ekibi, yaptıkları gösteriyle tüm katılımcılardan büyük beğeni topladı.

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN KARNE SEVİNCİ…                                  

İSEM Tuzla Şubesi’nde eğitim-öğretime devam eden engelli bireylere karneleri piknikte verildi. Engelli çocuklar, karnelerini İSEM Yetkilileri, Tuzla Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü İlhan Çöpoğlu, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’ndan Sorumlu Gönüllü Hayrunisa Gönen, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı El Sanatları Komisyonu’ndan Sorumlu Gönüllü Fatma Yücel ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Yaşlılar Komisyonu’ndan Sorumlu Gönüllü Meral Özdemir’in elinden aldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kültürlerin Dansı

Tuzla’da Kültürlerin Dansı Görülmeye Değerdi

Tuzla Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu tarafından hazırlanan ve sahnelenen “7’den 77’ye Halk Oyunları Kültürlerin Dansı 6” programı İdris ...