Kardeş kent Monheim’e Osman Gazi Camii

Ataşehir’in kardeş kenti Almanya’nın Monheim şehrinde Müslüman Türkler için yapılacak Osman Gazi Camii’nin temelleri atıldı. Törene, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz da katıldı.

Almanya’nın Monheim kentinde yaşayan Müslüman Türk toplumu, yeni camilerinin temel atma törenini kutladılar. Cami cemaati, bugüne dek arka bahçelerde bulunan iki buluşma noktasında toplanabiliyordu. Bu nedenle Monheim Belediye Başkanı Daniel Zimmermann’ın isteğiyle, Müslüman topluma cami kurulması amacıyla iki arsa sağlandı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Derneği’nin düzenlediği temel atma törenine;  Monheim Belediye Başkanı Zimmermann, Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gurel, bölgenin iki büyük kilisesinin papazları ve bine yakın kişi katıldı.

Monheim

“TÜM İNANÇLAR BARIŞ İÇİNDE YAŞASIN”

Zimmermann’ın davetini kabul eden Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz da, kardeş kentteki temel atma törenine katılarak destek verdi. Müslüman Türk toplumu adına Başkan Zimmermann’a teşekkürlerini ileten Yılmaz; “Tüm dünyada tüm inançların bir arada barış içinde yaşayabilmesini diliyorum. Benim için burada olmak büyük bir mutluluk” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

açık hava sineması

Üsküdar’da Açık Hava Sineması

Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği “Açık Hava Sineması” nostaljisini, bu yıl muhteşem Boğaz manzarasıyla Üsküdar ve İstanbulluların ...