İşte Kadıköy, işte sanat…

Kadıköy Belediyesi 12. Tiyatro Festivali’nde ilk oyun, geçtiğimiz akşam sahnelendi. Usta tiyatrocu Enis Fosforoğlu ve ekibi, “Deli” adlı tiyatro gösterisi ile Özgürlük Parkı’nı yıktı geçti.

Amfi Tiyatro önünde oluşan yüzlerce metre kuyruk, “Sanatın merkezi Kadıköy” dedirtti. Oyunun sahnelenmeye başladığı ilk dakikalarda gözler Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nu aradı, ancak Nuhoğlu’nu yardımcılarının temsil ettiği görüldü.

Kadıköy’ün ünlü sanat değeri Enis Fosforoğlu’nun sevenleri, festivalin ilk gecesine yoğun ilgi gösterdi. Oyunun başlaması ile birlikte heyecanlı bekleyiş, yerini yıldızların altında sanat şölenine bıraktı. Festivale Anadolu Yakası genelinden de katılım olması dikkat çekti.

DAYI DELİRDİ, KADIKÖYLÜLER KAHKAHALARA BOĞULDU…

Gözünü para hırsı bürüyen Saniye Hanım, kızını zengin bir kocaya vermek isteyince gelin adayı, deli sanılan ancak tedavi gören dayısını (Enis Fosforoğlu) çağırdı. Yıllardır görüşmediği abisini bir anda karşısında gören Saniye Hanım için kabus dolu, seyirciler için ise kahkahalar attıran dakikalar başladı.

KADIKÖYLÜ, AÇIK HAVADA TİYATROYU ÖZLEMİŞ…

Tatilcilerin yoğunlukta olduğu bir dönemde gerçekleştirilen Tiyatro Festivali’nin yoğun ilgi görmesi ve metrelerce kuyruk oluşması, övgüye değerdi. Başka Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olmak üzere belediye birimlerinin uyumlu çalışması, sorunsuz bir şölen başlangıcını da beraberinde getirdi. Şölene, tiyatro etkinliklerinin gerçekleştirilmediği Anadolu Yakası’nda birçok ilçenin çeşitli kesimlerinden de katılım dikkat çekti. Festival, 16 Ağustos Cumartesi gününe kadar birçok oyuncu ve özel gösteriler ile devam edecek.

ENİS FOSFOROĞLU, KADIKÖY LİFE’A KONUŞTU…

Aynı zamanda Kadıköy Life Dergisi Köşe Yazarı da olan usta tiyatrocu Enis Fosforoğlu, sahne öncesi kuliste Kadıköy Life’a konuştu. Hayranlarının “Yaşlandıkça gençleşiyor” sözleriyle duygu dolu anlar yaşan Fosforoğlu, açıklamalarında şunları ifade etti: “Mutluluğumu kelimeler ile anlatamam. İşte gördünüz, dışarıda nasıl bir kuyruk var… Kadıköylüler, İstanbullular sanata, tiyatroya koştu. Tiyatro zamana yenilmiyor, daha da büyüyor. Bu imkanların yerel yönetimler tarafından sağlanması ve sanatın teşvik edilmesi çok önemli… Kadıköy Belediyesi, sanatçıya ve sanatçısına gereken önemi veriyor. Bunu Türkiye’de tüm sanatçıların ve şehirlerin yaşayabilmesini isterdim. Geleneksel festivali Kadıköy’e kazandıran yöneticilere, 12.’si düzenlenen bu akşamda oyunumuzu seyircilerimiz ile buluşturan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve yetkililere teşekkür ederim.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Özden Irmak

Özden Irmak Kartal’da Türk Halk Müziği Konser Verdi

Kartal Belediyesi’nin organize ettiği nisan ayı kültür sanat programları kapsamında Özden Irmak, Kartallı müzik severlerle buluştu. Kartal Hürriyet ...