Yüzme şampiyonasına Emre Öztürk damgası…

12 yıldır profesyonel spor yaşamı ile dikkat çeken Milli Takım Yüzücüsü Emre Öztürk, 140 rakibini geride bırakarak Körfez’e adını altın harfler ile yazdırdı. Kadıköy Life’a konuşan başarılı sporcu; “Bir yarım Kocaeli’de, diğer yarım ise İstanbul’da… Keşke Kadıköy’de de yüzme tesisleri olsaydı, bu başarıyı Anadolu Yakası’nda da yaşamak isterdim” mesajı verdi.

21 yaşındaki genç sporcu, Kocaeli Açık Deniz Yüzme Yarışması’nda birincilik elde ederek, yurtdışında gerçekleşecek yarışmaların da kapısını araladı.

DEVLERLE YARIŞTI…

Fenerbahçe, Galatasaray, Enka, Edirne Beykent, Fırtına İzmir Slam gibi yüzme alanında adını duyuran kulüp ve isimlerle yarışan Emre Öztürk, Türkiye’nin önde gelen yüzücüleri arasında gösteriliyor.

AVRUPALI YÜZÜCÜLER KORKMAKTA HAKLI…

Öztürk, fiziki özellikleri ile ilk bakışta rakiplerine korku salmayı başarıyor. 2 metreye yaklaşan boyu ve suya uygun fiziğini, kararlılığı ve hırsı ile birleştiren genç sporcu, 4 yıldır Yüzme Milli Takımı’nın dikkat çeken ismi haline dönüştü. Avrupa’da düzenlenecek olan yarışmalara seçilmesine kesin gözüyle bakılan Öztürk, antremanlarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

“KADIKÖY’Ü SEVİYORUM…”

“İstanbul ve Kadıköy’ü çok seviyorum. Yer yer İstanbul genelindeki tesislerde yüzüyorum. Kadıköy’de de yüzmek isterim, ancak ne yazık ki tesis yok. Umarım ilerde olur” diyen Emre Öztürk, Türk sporunun yıldız ismi olmaya aday gösteriliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Karbondioksit salınımı

Pendik Belediyesi Karbondioksit Salınımını Azalttı

Pendik Belediyesi, Tam Otomatik Ambalaj Atıklarını Toplama ve Ayırma Tesisi projesiyle karbondioksit salınımını azaltarak “Düşük Karbon Kahramanı” seçildi. ...