Havaray

İstanbul’da “Havaray” dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada yeni bir dönem başlatıyor. Metrobüs, metro, tramvay ve teleferikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım yatırımlarına Havaray Projesi de (havada giden tramvay) eklendi.

Kadıköy Life Dergisi’nin Kasım & Aralık 2013 sayısında kapak yaptığı Havaray ile trafik büyük ölçüde rahatlayacak. 47,8 kilometrelik 10 ayrı hatta günde 200 bin yolcu taşınabilecek. Projenin etüt çalışmaları için ilk ihale önümüzdeki ay gerçekleşiyor. Raylı sistemi havaya taşıyarak alternatif bir yol ortaya çıkartan İstanbul Havaray Projesi’nin hangi semtlerden geçeceği de büyük oranda belirlendi.

METROBÜS İLE ENTEGRE ÇALIŞACAK…

Hatlardan 4’ü Anadolu Yakası’nda bulunurken, 4’ü de Avrupa Yakası’nda yapılacak. Sütunlar üzerinde hareket edecek olan Havaray, böylece mevcut trafiği ve yolları da etkilemeyecek. Toplu taşımada metro ve metrobüs gibi sistemlerle de entegre olacak hatlar, kısa mesafeli ulaşımı büyük oranda rahatlatacak.

DURAKLAR ARASI YOLCULUK 2 DAKİKA…

Şu anda minibüslerin ulaşımı sağladığı bölgelere yapılacak Havaraylar sonrasında minibüslerin kaldırılmasının gündeme gelmesi bekleniyor. Sistemin duraklar arası yolculuk süresi ise sadece 2 dakika olacak.

Kadıköy Life Dergisi’nin Kasım & Aralık 2013 sayısında kapak yaptığı Havaray ile trafik büyük ölçüde rahatlayacak. 47,8 kilometrelik 10 ayrı hatta günde 200 bin yolcu taşınabilecek. Projenin etüt çalışmaları için ilk ihale önümüzdeki ay gerçekleşiyor. Raylı sistemi havaya taşıyarak alternatif bir yol ortaya çıkartan projenin hangi semtlerden geçeceği de büyük oranda belirlendi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...