Yaz okulu

Gençlik Merkezleri’nde Yaz Okulu Heyecanı

Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde hizmet veren gençlik merkezlerinde yaz okulu heyecanı başladı.

Öğrencilerin verimli bir tatil geçirmesi için Sultanbeyli Belediyesi yaz okulu düzenledi. 45 gün sürecek olan yaz okulları 9 Ağustos tarihinde sona erecek. 6 gençlik merkezinde toplam 1300 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yaz okullarında; temel dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim, siyer, âhlak eğitimleri veriliyor. Bu derslere ek olarak öğrencilerin keyifli vakit geçirmeleri için spor ve sanat etkinlikleri, doğa yürüyüşleri, yüzme, satranç, sinema gösterimi, gitar, bağlama ve keman dersleri de olacak. 

“EĞİTİM BİZİM ÖNCELİĞİMİZ”

Yaz okullarıyla ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, gençlik merkezlerinin yıl boyunca öğrencilere eğitim desteği verdiğini aktardı. Yaz döneminde de öğrencilerin hizmetinde olduklarını vurgulayan Başkan Keskin, “Gençlerimize verebileceğimiz en iyi hizmeti sunmanın gayretindeyiz. Çocuklarımız yaz tatili döneminde hem eğlensinler hem de öğrensinler istiyoruz. Tüm imkanlarımızı seferber ettik. Eğitim bizim en öncelikli konumuz. Bu çerçevede ilçemize çok sayıda yatırım kazandırdık ve yeni okullar yapmaya da devam ediyoruz.” dedi. Yaz okullarına gelen öğrencilere de mesaj veren Başkan Keskin, “Merkezlerimizin kapısı her zaman gençlerimize ve hemşehrilerimize açık. Eğitim dönemi boyunca oldukça yoruldunuz. Tatilinizi verimli şekilde değerlendirmeniz için gençlik merkezlerimiz hizmetinizde.” şeklinde konuştu. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Darıca Hayvanat Bahçesi

Ümraniyeli çocuklar Darıca Hayvanat Bahçesi’ndeydi

Bilge Çocuk Yaz Okulu öğrencileri Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezerek hayvanları yakından görmenin mutluluğunu yaşadı.  Okullar; sadece eğitim için ...