Uzunkum Plajı

Şile’de Yeniden Mavi Bayrak Heyecanı

Şile Belediyesi’nin yoğun uğraşları neticesinde, İstanbul’un ilk ve tek ’Mavi Bayraklı plajı Şile Uzunkum Plajı’nda…

Çevre güvenliği, temizlik, ulaşım, sağlık ve alt yapı hizmetlerinin baz alınarak verilen ödül bu yıl, Uzunkum Plajı’nda yeniden dalgalanmaya başladı.

İstanbul’un tek mavi bayraklı ilçesi olan Şile 12 Haziranda Uzunkum Plajında ’’Tertemiz Bir Şile İçin El Ele’’ çevre koruma etkinliği gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemiz tarafından organize edilen ’’Tertemiz Bir Şile İçin El Ele Projesi’’ ile Mavi Bayraklı halk plajlarını kullanan insanlarda plajların temiz bir kullanım bilincini oluşturulması ve kalıcı çözümün temizlemekte değil, kirletmemekte olduğu fikrinin benimsetilmesi hedeflenmektedir.

Uzunkum Plajı

MAVİ BAYRAK SAYISI ARTACAK…

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, ’’İnsan kendi için bu güzel plajları ve bu güzel çevreyi kirletmeye içi el vermez. Milletimizin devamlı ve bilinçli olarak çevreye duyarlı hale gelmeyi hedeflemeliyiz. 2023 yılına emin adımlarla yürüdüğümüz şu günlerde, çevremize hak ettiği değeri ve önemi vererek sahillerimizde ’’Hedef 2023E, 23 Mavi Bayrak’’ hedefi koyuyoruz. Gelecek nesillerimize güzel bir doğa bırakmalıyız. Bu sahillerimiz bu doğallıklarımız bizim en büyük zenginliğimiz. Dolayısıyla bunları korumak zorundayız. Biz bizden önceki nesilden nasıl aldıysak, gelecek nesillerimize daha güzel bir doğa bırakmak için gayretle çalışmalıyız. Şile Mavi Bayraklı plaj sayısını arttırmak en büyük hedefimiz.’’ Dedi.

Şile’nin temiz ve nitelikli plajlarının korunması, mavi bayraklı plajlarının arttırılması için çevre bilincini aşılamak adına toplumda çevre eğitimi ve çevre bilinçlenmesi sağlanıyor. Bu doğrultuda ödül ve teşvik yolu ile kıyıların korunması ve çevre bilincinin yerleştirilmesi hedefleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Darıca Hayvanat Bahçesi

Ümraniyeli çocuklar Darıca Hayvanat Bahçesi’ndeydi

Bilge Çocuk Yaz Okulu öğrencileri Darıca Hayvanat Bahçesi’ni gezerek hayvanları yakından görmenin mutluluğunu yaşadı.  Okullar; sadece eğitim için ...