Çekmeköy’de eğitim seferberliği sürüyor…

1

Çekmeköy Belediyesi, görev başına gelir gelmez başlattığı eğitim seferberliğinde hız kesmeden yoluna devam ediyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ilçeyi bir eğitim vadisine dönüştürmek için harcadığı özel çaba ve emekler, meyvelerini ard arda veriyor.

Çekmeköy Belediyesi’nin öncülüğü ve hayırsever işadamı Altan Elmas’ın yardımlarıyla, Taşdelen Mahallesi’ndeki Rahmi-Mihriban Bedestenci İlköğretim Okulu’nun bahçesine inşa edilen Sıdıka Elmas Okul Öncesi Eğitim Birimi, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Çok sayıda vatandaş, veli ve öğrencinin katıldığı açılış törenine; Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas ve İlçe Milli Eğitim Şube Başkanı Yusuf Hayri katıldı.

Rahmi-Mihriban Bedestenci İlköğretim Okulu Müdürü Zülküf Enül’ün konuşmasıyla başlayan törende kürsüye gelen hayırsever işadamı Altan Elmas, Çekmeköy’e kazandırdıkları anaokullarında eğitim alan çocukların yüzlerindeki gülüşün herşeye değer olduğunu dile getirdi. Hizmete girecek birime babaannesinin adını verdiklerini ve bundan büyük onur duyduklarını söyleyen Elmas, kendilerine öncülük eden Başkan Poyraz’a teşekkür etti.

Sıdıka Elmas Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin ilk öğrencilerinin elinden hediyelerini alan protokol, ardından yine küçük öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kesti ve Birim’in odalarını hep birlikte gezdi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

cekmekoylu-ogrencilerin-karne-heyecani

Çekmeköylü öğrenciler karne heyecanı yaşadı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ilk döneminin 18 Ocak Cuma günü sona ermesiyle beraber ilk ve orta dereceli okullar ...