Ümraniye Metrosu çalışmaları başladı…

2

Anadolu Yakası’nın ikinci metro ağı olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metrosu için Ümraniye’deki çalışmalar başladı.

Anadolu Yakası’nın trafik sorununa önemli ölçüde çözüm getirecek olan Metro Projesi için; Ümraniye Belediye Hizmet Binası önünde, Son Durak TRT Lojmanları mevkiinde ve Dudullu’da kazı çalışmaları başladı. İnşaatın başlamasından sonra 4 yılda tamamlanması planlanan metro projesinde, 24 saat esasına göre çalışılacak.

17 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak…

Toplam 17 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak Üsküdar-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metrosu, Üsküdar Vapur İskelesi önünden başlayacak. Metro; Capitol Alışveriş Merkezi, Altunizade, Çamlıca, Kısıklı, Ümraniye, Alemdağ, Dudullu Şile Yolu Kavşağı ve Çekmeköy güzergâhında çalışacak.

Saatte tek yönde 45 bin  yolcu taşıyacak…

Delme tünel teknolojisi ile yapılacak olan metroda, 2 kilometre depo alanı ve 16 adet istasyon bulunacak. Çalışmalar tamamen yerin altında sürdürüleceği için, trafik sıkışıklığı ve çevreye hiçbir rahatsızlık verilmeyecek. Saatte tek yönde 45 bin yolcu taşıyacak olan metroda, 6 dizili vagonlar kullanılacak.

1

Bir yorum

  1. ufuk yıldırım

    büyük özlem bitecek inşallah allah binmeyi nasipetsin .
    yapandan yaptıralardan allah razı olsun.
    saygılarımla.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-bingol-kigi-darkopru-koyu-dernek-yonetimini-agirladi-

Başkan Hasan Can, Bingöl Kiğı Darköprü Köyü Dernek yönetimini ağırladı

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bingöl Kiğı Darköprü Köyü Dernek Başkanı Mehmet Arda, Başkan Yardımcısı Ömer Çevik, Yönetim ...