Ümraniye Metrosu çalışmaları başladı…

2

Anadolu Yakası’nın ikinci metro ağı olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metrosu için Ümraniye’deki çalışmalar başladı.

Anadolu Yakası’nın trafik sorununa önemli ölçüde çözüm getirecek olan Metro Projesi için; Ümraniye Belediye Hizmet Binası önünde, Son Durak TRT Lojmanları mevkiinde ve Dudullu’da kazı çalışmaları başladı. İnşaatın başlamasından sonra 4 yılda tamamlanması planlanan metro projesinde, 24 saat esasına göre çalışılacak.

17 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak…

Toplam 17 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak Üsküdar-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metrosu, Üsküdar Vapur İskelesi önünden başlayacak. Metro; Capitol Alışveriş Merkezi, Altunizade, Çamlıca, Kısıklı, Ümraniye, Alemdağ, Dudullu Şile Yolu Kavşağı ve Çekmeköy güzergâhında çalışacak.

Saatte tek yönde 45 bin  yolcu taşıyacak…

Delme tünel teknolojisi ile yapılacak olan metroda, 2 kilometre depo alanı ve 16 adet istasyon bulunacak. Çalışmalar tamamen yerin altında sürdürüleceği için, trafik sıkışıklığı ve çevreye hiçbir rahatsızlık verilmeyecek. Saatte tek yönde 45 bin yolcu taşıyacak olan metroda, 6 dizili vagonlar kullanılacak.

1

Bir yorum

  1. ufuk yıldırım

    büyük özlem bitecek inşallah allah binmeyi nasipetsin .
    yapandan yaptıralardan allah razı olsun.
    saygılarımla.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...