Küçüklerden Tuzla için büyük projeler…

1

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen “Başkan Sensin” proje yarışmasına katılmak üzere çeşitli alanlarda projeler hazırlayan ilköğretim öğrencileri, projelerini görsel sunum ve maketler halinde Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya takdim ettiler.

Makamında ziyaret ettikleri Başkan Yazıcı’ya projelerini tek tek anlatan öğrenciler, ilginç çalışmaları ile hayranlık uyandırdılar. İlköğretim 2. sınıf ile 8. sınıflar arasındaki 85 öğrencinin hazırladığı projelerden öğretmenleri tarafından seçilen 55 çalışma, görsel sunum ve maketler halinde Başkan Yazıcı’ya takdim edildi.

Salıncaklı otobüs durağı, bisiklet parkı, teleferik, evcil hayvan parkı, kaykay yolu, bilgi ofisi, engelli parkı, doğal ağaç müzesi gibi birbirinden ilginç projeleri dikkatle dinleyen Başkan Yazıcı, çocukları medeni cesaretleri ve başarılı projelerinden dolayı kutladı. “İnsanların çoğunun çevresi ve yaşadığı kentlere karşı duyarsız davrandığı günümüzde, zaman ayırıp üzerinde düşünerek bu güzel çalışmaları ortaya koymuş olmanız, başlı başına bir başarıdır” diyen Yazıcı, çocukları tebrik etti.

Henüz derecelendirme aşamasına geçilmeyen “Başkan Sensin” yarışması jüri heyeti de, özenli çalışmaları ve sunumlarını oldukça beğendikleri Farabi İlköğretim Okulu öğrencilerini şimdiden ödüllendirdi. Yarışmaya katılan tüm proje sahiplerine bir yurtiçi gezi sözü veren jüri heyeti, önümüzdeki haftalarda bu geziyi gerçekleştirecekleri sözünü verdiler.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

saadet-li-sevim-den-belediye-baskanlarina-belediye-calisanlarina-parti-bayragi-astirmayin

Başkan Yazıcı ve eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...