Kurbağalıdere ve Fikirtepe TBMM gündeminde…

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt; “Kadıköy’de Kurbağalıdere ızdırabı ne zaman bitecek” diyerek, ıslah çalışmaları sürecini TBMM gündemine taşıdı. Öğüt’ün önergesinde, Kurbağalıdere ve Fikirtepe’ye yönelik şu ifadeler yer aldı:

BİR AN ÖNCE…

“Uzun yıllardır Kadıköy’ün en önemli sorunu olan Kurbağalıdere, yıllar içinde İSKİ ve DSİ tarafından güya ıslah edilmiş, ama yapılan her iş ve harcanan bütün paralar boşa gitmiştir. Şimdilerde yeniden bir ıslah çalışması yapılmaktadır, ama yapılan iş başlangıç planından uzaktır. Başlangıç planı hatalıdır, bunu İSKİ kabul etmiştir. Bu plan başladığından beri, inşaat başladığından beri Kadıköy’e on dakika bile yağmur yağmış olsa mutlaka ve mutlaka sel basmaktadır. Kadıköylüler, bir an önce bu ıslahın ve bu planlamanın bitirilmesini istemektedir.

İNSANLAR TEDİRGİN…

Ayrıca, yine Kadıköy’ün dört yıldır en büyük problemlerinden biri Fikirtepe’deki kentsel dönüşümdür. Bu kentsel dönüşümdeki belirsizlik hâlâ devam etmektedir. Burada insanlar tedirgindir. Burası, Suriyelilerin bir barınma merkezi olmuştur. Esrar, eroin ve uyuşturucu gibi ne kadar problemli satış varsa burada yapılmaktadır. Onun için bir an önce buranın hükümet tarafından kontrol altına alınması gerektiğini düşünüyorum, müteahhitlerin de verdikleri sözleri yerine getirmesini istiyorum.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...