Betül Mardin’e Lions Melvin Jones Dostluk Ödülü…

1

İstanbul Anadaolu Yakası Lions Kulüpleri’nden Yeşil Burgazada Lions Kulübü, Betül Mardin’e Uluslararası Lions Kulüpleri’nin en prestijli ödülü olan “Melvin Jones Dostluk Ödülü”nü, Moda Deniz Kulübü’nde yapılan bir törenle verdi.

Lions Uluslararası Geçmiş Dönem Direktörü Prof. Dr. Hayri Ülgen, bu ödülü Betül Mardin’e takdim ederken; Lions Kulüpleri kurucusu olan Melvin Jones Dostluk Ödülü’nün, Betül Mardin’in örnek bir Cumhuriyet kadını olması yanında, ülkemizi uluslararası düzeyde tanıtma çalışmaları yapan, halkla ilişkiler mesleğini Türkiye’de kuran ve bunu en üst düzeye taşıyabilen bir iş kadını olması, aynı zamanda üniversitelerde gençlerimizi çağdaş birer birey olmaları için yetiştiren değerli bir eğitmen olması gibi daha sayamadığımız pek çok kıymetli meziyetlerinden ötürü layık görüldüğünü belirtti.

Ödül töreni sırasında bir konuşma yapan Prof. Dr. Hayri Ülgen; “1973 yılından beri bütün dünyada seçkin şahsiyetlere verilen bu ödül, ülkemizde de insanlığa hizmet eden, toplumda iz bırakan, ilkeli ve örnek kişilere verilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda Türkan Saylan, Yıldız Kenter, Suna Kıraç, Uğur Dündar, Dr. Mehmet Öz, Oya Eczacıbaşı, Haldun Dormen, Hayrettin Karaca, Yılmaz Özdil gibi değerli kişiler, bu ödülü alanlardan birkaçıdır” dedi.

208 ülkede karşılıksız hizmet veriyor…

Dünya genelinde 1,5 milyona yakın üyesi bulunan ve 208 ülkede karşılıksız hizmetlerini sürdüren Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin Melvin Jones Dostluk Ödülü, birliğin “LCIF” adlı vakfının fonlarına yapılan bağışla temin ediliyor. Bu bağışlar farklı fonlarda toplanarak, dünya genelinde göz nurunu koruma, glokom ve katarak ameliyatları, salgın hastalıklarla mücadele, kızamık aşı kampanyası gibi sağlık ve eğitim hizmetlerinde, ayrıca doğal afetlerde acil yardım oluşturma amacıyla kullanılıyor. Türkiye de, yaşadığı büyük depremlerde, sel felaketlerinde, sağlık kuruluşlarının kurulmasında bu fondan büyük ölçüde yararlanmıştır.

2

3

4

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Fikret Bay

Maltepe Çerkez Derneği’nin acı kaybı: Fikret Bay vefat etti

Maltepe Çerkez Derneği’nin sevilen saygın üyelerinden Fikret Bay (74), yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayata gözlerini yumdu. Bay’ın cenazesi, ...