Başkan Zengin: “Marina hayalim gerçek olacak.”

CD10422276 003

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Flash TV ekranında canlı yayında soruları yanıtladı.

“Politik Reality” programında Yalçın Çakır’ın konuğu olan Başkan Zengin, Maltepe Belediyesi’nin devam eden projelerini anlattı ve vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Geçen yıl Ramazan ayında, Türkiye’de ilk olarak bir farkındalık yaratarak çadır kurmak yerine dokuz farklı noktada iftar yemeği verdiklerini hatırlatan Prof. Dr. Mustafa Zengin, bu yıl da aynı şekilde 15 farklı noktada iftar yemeği verileceğini söyledi.

Eylül ayında tamamlanması planlanan projeler arasında kız öğrenci yurdu ve kadın sığınma evi olduğunu belirten Maltepe Belediye Başkanı, kız yurdu ve sığınma evinin aynı binada olduğunu, sığınma evinde kalan kadınların yurt öğrencilerine yemek yaparak üretkenliklerinin de sağlanmış olacağını söyledi.

Eylül ayında tamamlanacak bir diğer projenin Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Merkezi olduğunu ifade eden Başkan; “Bahadır Erdoğdu Zihinsel Engelliler Merkezi’nde 500 engelli vatandaşımıza gece gündüz eğitim verilecek” dedi.

CD10422276 014

En büyük hayalinin Maltepe’nin yaşanılabilir kente dönüşmesini sağlamak olduğunu belirten Mustafa Zengin; “Sorunların çözüldüğü oranda insanlarımıza hizmet vermişiz demektir. Biz burada sorun çözücü olarak bulunuyoruz. Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm haline geldiğini görüyoruz. Amacımız Başıbüyük, Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinde insanlarımıza güvenli evler, sosyal donatı alanları sağlayabilmek” dedi.

Sağlık alanında bir altyapı niteliğinde olan “Altın İlçe Kart” ile 65 yaş üstü Maltepeli 40 bin vatandaşa ücretsiz evde bakım hizmeti verileceğini açıklayan Prof. Dr. Mustafa Zengin, uygulamanın Ağustos ayının ilk haftasında başlayacağını söyledi.

Hayata geçirmek istediği projelerin içinde Geriatri bölümü ağırlıklı olarak bir devlet hastanesi ve kapalı spor salonu bulunduğunu ifade eden Mustafa Zengin, görevi olmadığı halde devam eden işsizlik sorununa yönelik istihdam imkanları da yaratmaya çalıştıklarını söyledi.

Gerçekleştirmeyi çok istediği projeler arasında Maltepe’ye bir marina kazandırmak ve böylece istihdam imkânı da sağlamak olduğunu belirten Başkan Zengin; “Marina projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi de en az bizim kadar istiyordu. Biz şimdi hayata geçirmek istiyoruz ve sürekli hatırlatmalar yapıyoruz” dedi.

Bir izleyicinin sorusu üzerine İDO iskelesinin hala işlevsiz olduğunu gördüklerini ifade eden Maltepe Belediye Başkanı; “İnsanlar sahil bandının İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu bilmezler. İDO orada konuşlandı, ancak hala işlevsiz. İDO iskelesinin aktif hale gelmesi için bir mendirek yapılması gerekiyor. Biz Büyükşehir Belediyesi’ne söylüyoruz, yazılı olarak ifade ediyoruz. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız” açıklamasında bulundu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler sabah sporu için parklarda buluşuyor ve “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek, ilçe belediyesinin “Güne Sporla Başla” ...