Ataşehirli öğrencilere deprem semineri

Toplumu bilinçlendirmeyi ve afetlere dayanıklı bir ilçe yaratmayı amaçlayan Ataşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ve AKUT işbirliğiyle ilçe genelindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine deprem bilinçlendirme seminerleri verildi.

TOPLAMDA 7.013 ÖĞRENCİYE ULAŞILDI…

Her yıl Deprem Haftası’nda başlayan eğitim seminerlerinde çok sayıda öğrenciye ulaşıldı. Ataşehir’deki toplam 64 ilkokul, ortaokul ve lisede verilen eğitimler, her hafta perşembe ve cuma günleri dörder okulda düzenlendi. Seminerlerde 7 bin 513 öğrenci ve 293 öğretmene deprem öncesi, deprem esnası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği anlatıldı.

Ataşehirli öğrencilere deprem semineri

AKOM’DAN GELECEĞE FAYDALI DOKUNUŞLAR…

AKOM Büro Sorumlusu Dilek Tokgöz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Ataşehir Belediyesi ve AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak bir kişiye dahi ulaşmak bizim için çok önemliydi. Çocuklarımız ve gençlerimiz, bizleri gelecek nesillere ulaştıracak. Bizler de geleceğe faydalı dokunuşlar yapabiliyorsak, ne mutlu bizlere. İstanbul’da belediyemiz tarafından yürütülen bu önemli uygulamanın yaygınlaşmasını temenni ediyoruz. Başka platformlara taşımak için çalışmalarımızı da sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Hakkında Pınar Baltacı

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Çayır Festivali

Tarihi Beykoz Çayır Festivali başladı

Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular ...