“Bahar-ı Sencide Sergisi”, 9 Nisan’da Basın Müzesi’nde…

1 copy

Kadıköy’ün çok yönlü sanat atölyelerinden Sencide Sanat Atölyesi, “BAHAR-I SENCİDE” Sergisi ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

9 Nisan Pazartesi günü, Çemberlitaş’taki Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde açılacak olan serginin mutlaka görülmesi gerektiğini vurgulayan sanat çevreleri; sergide teship, minyatür, kalemişi, suluboya resim tekniği ve bilimsel bitki çizimi dallarında, eğitmenlerle birlikte öğrenciler tarafından üretilen eserlerin sergileneceğini bildirdiler.

Sencide Sanat Atölyesi yönetmenleri Oya Güray ve Harun Yılmaz, sergi hakkında şunları söylüyor:

“Atölyemiz bir yıl önce, yine 9 Nisan 2011’de kuruldu. Hedefimiz, öğrencilerimizle birlikte bir sergi açmaktı. Burada herkesin eserlerini, siz sanatseverlerle paylaşmaktı. Bu dileğimizi yerine getirebilmek için, eğitmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte çok çalıştık. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. BAHAR-I SENCİDE adını verdiğimiz sergide, öğrencilerimizle birlikte orataya çıkan eserleri konukların beğenisine sunacağız.”

“BAHAR-I SENCİDE” Sergisi, 09 -27 Nisan 2012 tarihleri arasında, Pazar ve 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatil günleri dışında her gün, 10.00-18.00 saatleri arasında sanatseverlere açık olacak.

Babadan & Oğula Fotoğraf Dünyası Sergisi…

Sergi içinde bir de fotoğraf sergisi yer alacak. Kadıköy’e emek vermiş eski gazetecilerden Teoman Güray ve oğlu Mete Güray’ın “Babadan & Oğula Fotoğraf Dünyası” adını verdikleri sergi, “BAHAR-I SENCİDE” Sergisi ile birlikte yine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde açılacak.

Baba ile oğlunun deklanşöründen yakalanan kareler…

Sergide, baba ile oğlunun deklanşöründen yakalanan yaşam, manzara, insan, çiçek, hayvan gibi konu fotoğrafları yer alacak. Çemberlitaş’taki Basın Müzesi’nde, 9-27 Nisan 2012 tarihlerinde ve 10.00-18.00 saatleri arasında, Pazar ve 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatil günleri dışında fotografseverlere açık olacak.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ustalar Ataşehir’de perde dedi

Ataşehir Tiyatro Festivali, 27 Şubat Çarşamba günü, Aziz Nesin’in eserlerinden derlenen “Aziz Nesin Vapuru” isimli oyunla Mustafa Saffet ...