“Mutlu Evler Projesi” ödüllendirildi…

1

Sancaktepe Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yerel Yönetimler ve Aile” konulu proje yarışmasında ödül aldı. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın düzenlediği “Yerel Yönetimler ve Aile Sempozyumu”nda, ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başkan İsmail Erdem; ilçelerinde kadın-erkek, genç-yaşlı, yetişkin-çocuk, her bireyin ve bireylerin oluşturduğu her topluluğun kendileri için son derece önemli olduğunu söyledi. Erdem, bu husustan yola çıkarak, Sancaktepe’de insan merkezli çalışmaların son hızla devam ettiğini vurguladı.

Sancaktepe Mutlu Evler Projesi’nde; geleneksel aile yapısının korunması, gelecek nesillere aktarılması, aile içi birliğin sağlanması ve güçlendirilmesi, anne, baba ve çocuk arasındaki ilişkilerin aktif hale getirilerek, aile içi iletişimin sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca, kadının ailedeki yerinin ve öneminin vurgulanması ve aile içi şiddetin asgari düzeye indirilmesi çalışmaları yapılıyor.

Proje dahilinde; çocuklara, gençlere, ailelere, yeni evlenecek çiftlere, yeni evlenenlere, aile reislerine yönelik eğitimler ve seminerler veriliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yoga Academy

Yoga Academy, 101. merkezini Sancaktepe’de açtı

Yoga Academy, 101. merkezinin açılışını İstanbul Sancaktepe’de gerçekleştirdi. Yogayı gerçek anlamda spor olarak yapmak isteyenlerin Orijinal Yoga Sistemi ...