Yılmaz Ulusoy’un davetinde Yıldızlar Geçidi yaşandı…

İşadamı Yılmaz Ulusoy, zaman zaman dostlarına verdiği davetlere bir yenisini daha ekledi. İş, sanat ve bilim dünyasından ünlü simaların bulunduğu gecede adeta yıldızlar geçidi yaşandı. Emel Sayın’ın sahne aldığı davette, Yılmaz Ulusoy’un dostları unutamayacakları bir gece yaşadılar.

Beşiktaş Polat Renaissance Hotel’de düzenlenen geceye katılanlar sanatçılar arasında Kadir İnanır, Orhan Gencebay, Sevim Emre, Metin Akpınar, Cüneyt Arkın, Göksel Arsoy, İzzet Günay ve Ümit Tokçan gibi yıldızlar dikkat çekti. Yüksel Mermer ve Behiç Önel’in yanı sıra Prof. Dr. Demir Budak, Dr. Yunus Aydın ve Dr. Bingür Sönmez, geceye iş ve bilim dünyasından katılan ünlü simalardı.

Gecede sahne alan Türk Sanat Müziği’nin efsanevi ismi Emel Sayın, geceye katılanlara selam vermekten ve hatır sormaktan adeta yoruldu. Sayın, belki de ilk kez bir gecede bu kadar dostunu bir arada görüyordu. Gecede yaşananlar ise unutulacak cinsten değildi.

Metin Akpınar söylediği şarkılarla, Ümit Tokçan türküleriyle, Orhan Gencebay okuduğu şiirle geceye renk kattı. Gecenin ev sahibi Yılmaz Ulusoy, çok sevdiği “Hekimoğlu” türküsünü dostları için bir kez daha söyledi. Kadir İnanır, gece boyunca Emel Sayın’ın şarkılarını cep telefonu ile videoya aldı.

Emel Sayın, Cüneyt Arkın’ı görünce bir anda 1980 yılında birlikte çektikleri “Rüzgâr” filmini hatırladı ve sahnede filmle ilgili anılarını anlattı. “Rüzgâr” filmi, Emel Sayın’ın sinemaya küstüğü film olarak biliniyor. Bu filmden sonra sanatçı bir daha kamera karşısına geçmemişti.

Yılmaz Ulusoy’un davetine katılan dostları, gece boyunca Emel Sayın’ın şarkıları ile eğlendiler, şarkılar söylediler, şiirler okudular ve eski günleri hatırlayıp bol bol güldüler.

 

sporvitrini

Hakkında Burhan Akdağ

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Marea

Göztepe Vino, Marea markasıyla Ataşehir’e gidiyor

Göztepe’nin ünlü lezzet noktalarından Vino Surf & Turf, Ataşehir’e gitme kararı aldı. Bağdat Caddesi’nin Göztepe kavşağında kiracı olarak ...