Bilim Merkezi

Pendik’te Bilim Merkezi açıldı

Pendik’te çocuklar, rüya gibi bir Bilim Merkezi’ne kavuştu. Sülüntepe Mahallesi Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi içinde kurulan merkezin açılışını, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin çocuklarla birlikte yaptı.

Çocukları bilimle buluşturmak, öğrenme becerilerini deneylerle yaşayarak artırmak amacıyla Pendik Belediyesi tarafından kurulan Bilim Merkezi, Sülüntepe Mahallesi Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi içinde hizmete girdi. İçinde birbirinden ilginç 50 çeşit düzenek ve deneysel ekipmanın bulunduğu merkezin açılışına Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Bilim Merkezi

ÇOCUKLARA BİLİMİ SEVDİRECEK…

Merkezin açılışında konuşan Başkan Şahin, eğitime dair çok güzel işler başardıklarını belirterek; “Çok iş yaptık, ancak o kadar çok işimiz var ki, daha yolun başındayız diyoruz. Her yıl bir önceki yıla göre daha iyi işler yapıyoruz. Burada da çocuklara bilimi sevdirmek üzere eğlenceli ve öğretici bir merkez oluşturduk” dedi. 

EĞİTİM VE BİLİM AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ…

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal ise kurulan merkezin eğitim ve bilim açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, emeği geçen herkese teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz da “Son yıllarda bakanlık olarak okullarda fen ve matematik derslerini bilimle destekliyoruz. Öğrencilerimiz buradan fazlasıyla yararlanacak” diyerek, bu tür merkezlerin artması dileğinde bulundu.

BİLİM DÜNYASINA EĞLENCELİ YOLCULUK…

Gezenleri bilim dünyasında ilgi çekici bir yolculuğa çıkaran Bilim Merkezi’nde Arşimet Burgusu, Pisagor Teoremi, Kum Sarkacı, Maxwell Diski, Praksinoskop, Palanga Düzeneği, Pedallı Jeneratör, Etki-Tepki Düzeneği, Fısıltı Çanakları, Enerji Üretimi Düzenekleri, Görünür Ses Dalgaları ve Ayna Düzenekleri gibi 50 çeşit deneysel ekipman yer alıyor. Haftada 600 öğrencinin ziyaret edeceği merkeze hafta içerisinde okullardan gelecek öğrenciler, yaklaşık bir saatlik bilim yolculuğunun ardından atölyelerde kendi robotlarını üretme şansı elde edecek. Hafta sonu düzenlenecek atölye çalışmalarında ise öğrencilerin bilgiyi yaşayarak keşfedip, öğrenmelerine olanak sağlanacak.

Pendik’te çocuklar, rüya gibi bir Bilim Merkezi’ne kavuştu…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...