Ümraniyeli gençlerden tarihe yolculuk

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından 15 Eylül-26 Kasım 2017 tarihleri arasında 81 ilde hayata geçirilen; gençlerimizin ülkesinin doğal ve tarihi yerlerini yerinde görerek vatanına ve milletine olan saygısını artırmak, kültürlerini geliştirmek, yapılacak eğitim faaliyetleriyle bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi başladı.

Bu kapsamda eğitime ve gençlere yönelik çalışmalara büyük önem veren Ümraniye Belediyesi; gençlerin dostluk ve arkadaşlık ortamı kurması, akran eğitimi alması ve sosyal hayata adaptasyonunun sağlanması amacıyla “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi kapsamında Cemil Meriç Gençlik Eğitim ve Kültür Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan 17-19 yaş aralığındaki 40 öğrenciyi, belediye kursiyer hocaları ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelen rehberler eşliğinde ücretsiz olarak Edirne’ye gönderdi.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN CAN’A TEŞEKKÜR…

Öğrenciler, Edirne’de başta Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii olmak üzere kentin tarihi yerlerini rehberler eşliğinde gezerek bilgi aldılar. Bugüne kadar hep internette gördükleri Selimiye Camii’ni ilk kez yakında görme ve gezme fırsatı bulan öğrenciler, kendilerine böyle bir imkân sağlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ettiler.

Ümraniyeli gençlerden tarihe yolculuk

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...